• Szkolenie pt. "Elementy sztucznej inteligencji w grach mobilnych "

Studenci kierunku Dualna Informatyka wezmą udział w szkoleniu dotyczącym elementów sztucznej inteligencji w grach mobilnych.

Szkolenie poświęcone jest projektowaniu i implementacji rozwiązań sztucznej inteligencji w grach mobilnych implementowanych z wykorzystaniem silnika Unity lub Unreal 3D. Szkolenie wyjaśnia i demonstruje zastosowanie mechanizmów i algorytmów sztucznej inteligencji implementowanych w języku C# lub C++ (zależnie od silnika), wprowadza w tematykę matematyki wektorowej, systemu punktów orientacyjnych (waypoint), siatek nawigacyjnych (navmesh), elementów teorii grafów i algorytmu A*, sterowania pojedynczym, grupą lub rojem NPC lub pojazdów, korzystanie z floków czy animacji postaci. W rozszerzonej wersji szkolenie pogłębia zagadnienia prezentując je na budowanych wspólnie atrakcyjnych edukacyjnie i pragmatycznych rynkowo przykładach, porusza dodatkowo problematykę rozwoju postaci, goal-oriented action planning oraz podstaw wykorzystania automatów skończonych i drzew zachowań.

Szkolenie odbędzie się w następujących terminach:

03.03 - 16.00-19.00

04.03 - 16.00-19.00

05.03 -  9.00-15.00

06.03 -  9.00-15.00

Szkolenie realizowane jest stacjonarnie z zachowaniem wszelkich przepisów sanitarnych. Miejsce realizacji szkolenia: Akademia WSB, ulica Cieplaja 1c, Dąbrowa Górnicza, sala 230.

Udostępniona jest również możliwość uczestnictwa online dla studentów, którzy w uzasadnionych przypadkach nie mogą wziąć udziału w formie stacjonarnej.

• Zakończenie staży!

Z końcem roku wszyscy studenci kierunku Dualna Informatyka zakończyli staż zgodnie z zaplanowanym programem stażu. Efektami realizowanego stażu są projekty aplikacji mobilnych.

W roku 2021 studenci wzięli udział w stażach zorganizowanych przez firmy:

- Denor Sp. z o.o.

- Complex - IT,

- LBRY Inc.

• Prezentacja efektów dualnego systemu kształcenia

Efekty realizowanego projektu "Dualny program kształcenia na kierunku Informatyka" zostały zaprezentowane podczas międzynarodowych warsztatów, na które Akademia WSB zaprospiła przedstawicieli zagranicznych uczelni:

- Odessa National Economic University
    - Technical University of Moldova
    - Free International University of Moldova
    - Academy of Economic Studies of Moldova
    - V.N. Karazin Kharkiv National University
    - KROK University
    - Uzhhorod National University

Podczas wartsztatów Prodziekan dr Patrycja Mickiewicz oraz Asystent Menadżera Projektu Aleksandra Tyszkiewicz-Staniowska prezentowały założenia oraz efekty dualnego systemu kształcenia.

• Odwołane zajęcia dydaktyczne 12.03-29.03.2020

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, iż - podejmując działania zapobiegawcze rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV2 - Rektor Akademii WSB zdecydowała o zawieszeniu zajęć odbywających się w formie zajęć z bezpośrednim udziałem nauczycieli akademickich i studentów od 12.03.2020 r. przez okres najbliższych dwóch tygodni tj. do dnia 29.03.2020 r. we wszystkich wydziałach i jednostkach dydaktycznych AWSB.

Szczegółowe informacje na temat ewentualnych pozostałych ograniczeń w funkcjonowaniu Uczelni w okresie zagrożenia epidemiologicznego zostaną zawarte w stosownym zarządzeniu Rektora AWSB.

O szczegółach dalszych działań będziemy Państwa informować na bieżąco na stronie Uczelni.

• Staże na kierunku Informatyka Dualne

Wszyscy studenci kierunku Informatyka Dualne rozpoczęli staże w ramach projektu "Dualny program kształcenia na kierunku Informatyka"!
    Studenci rozpoczęli staż w 3 różnych firmach, w zależności od posiadanych umiejętności oraz kompetencji. Opracowane unikatowe programy stażu zapewniają wykorzystanie nabytej podczas zajęć wiedzy oraz praktycznego doświadczenia. Studenci odbywają staż w firmach: Iconity Sp. z o.o. (Katowice), Complex-IT Piotr Ufel (Sosnowiec) oraz Arris Magalski Sp. J. (Chorzów).