Projekt edukacji ekologicznej

Projekt pn. „Niewidzialne środowisko - Ekologia w nauce. Międzypokoleniowy Program Edukacji Ekologicznej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej”

 

realizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej to kompleksowy program edukacyjny łączący dzieci, rodziców, nauczycieli i naukowców poprzez propagowanie działań proekologicznych oraz podnoszenie powszechnej świadomości ekologicznej mieszkańców miast i gmin województwa śląskiego.

 

 

Konferencja Naukowa "Edukacja ekologiczna we współczesnej szkole" 

ZGŁOŚ UDZIAŁ W KONFERENCJI!

21.04.2017 r. Dąbrowa Górnicza

Konferencja Naukowa „Edukacja ekologiczna we współczesnej szkole” jest częścią projektu
pn. „Niewidzialne środowisko – Ekologia w nauce. Międzypokoleniowy Program Edukacji Ekologicznej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej”, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
 
Celem konferencji jest szeroka dyskusja nad znaczeniem edukacji ekologicznej i kształtowaniem świadomości na rzecz rozwoju zrównoważonego.
 
Miejsce konferencji: Hotel Holiday Inn Dąbrowa Górnicza, Aleja Róż 1A, Dąbrowa Górnicza.
Udział w konferencji jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji*.
 
9:30- 10:00
Rejestracja uczestników
10:00-10:15
Rozpoczęcie Konferencji i powitanie uczestników przez przedstawiciela Władz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
10:15-10:35
Wpływ zajęć z zakresu ekologii i ochrony środowiska na świadomość ekologiczną dzieci i rodziców - mgr Małgorzata Małecka – Tomala, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
10:35-10:55
Doświadczenia z realizacji Programu Edukacji Ekologicznej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej – mgr Anna Giertler, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
10:55-11:15
Warsztaty anty-smogowe w szkołach i przedszkolach w ramach kampanii społecznej #ZaglebieBezSmogu - Rafał Psik – Zagłębiowski Alarm Smogowy
11:15-11:35
Edukacja ekologiczna w Polskim Ruchu Czystszej Produkcji – dr inż. Michał Cichy – Polski Ruch Czystszej Produkcji
11:35-11:55
Funkcjonalny obraz przyrody w edukacji ekologicznej – dr Edyta Sierka – Uniwersytet Śląski w Katowicach
11:55-12:15
Innowacje w edukacji - nowoczesne metody i techniki edukacji ekologicznej -             
dr Danuta Morańska, mgr Małgorzata Małecka – Tomala, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
12:15-12:30
Dyskusja i podsumowanie konferencji
*Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie elektronicznego formularza zgłoszeniowego
dostępnego na stronie: https://goo.gl/forms/GpoyQEpNNxKq4Ipy1


Seminarium metodyczne dla nauczycieli z zakresu nowoczesnych metod i technik edukacji ekologicznej


Zapraszamy do udziału w bezpłatnym seminarium metodycznym dla nauczycieli pt. „Nowoczesne techniki i metody edukacji ekologicznej”, które odbędzie się w dniu 21.04.2017 r. w godzinach 17:00-19:00 w WSB w Dąbrowie Górniczej.

 

Seminarium ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na problematykę nauczania codziennych zachowań ekologicznych i metod ochrony środowiska z wykorzystaniem najnowszych metod i technik edukacyjnych. Celem jest także zapoznanie nauczycieli z najciekawszymi przykładami wykorzystania  nowoczesnych technik i metod edukacji do edukacji ekologicznej oraz zagadnień związanych z ochroną środowiska u dzieci przedszkolnych i uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej.


Podczas seminarium uczestnicy zostaną zapoznani z najnowszymi technikami i metodami edukacyjnymi na przykładzie działalności Centrum Nowoczesnych Metod i Technologii Edukacyjnych, które upowszechniana wiedzę na temat nowoczesnej edukacji, w tym popularyzuje nowe teorie kształcenia oraz promuje nowoczesne rozwiązania w zakresie metod i form kształcenia z zastosowaniem technologii informacyjnych i multimediów. Seminarium jest bezpłatne, a każdy jego uczestnik otrzyma certyfikat i materiały.

 

Lista uczestników zamknięta.


 

Ekologiczne warsztaty terenowe dla dzieci i rodziców - ZDJĘCIA Z WASZTATÓW


Konkurs plastyczny dla dzieci "Bliżej Ziemi - bliżej środowiska - Dzień Ziemi 2017" - Rozdanie nagród 22.04.2017 g. 11:00 audytorium D WSB


Działania polegające na organizacji warsztatów ekologicznych dla dzieci wraz z rodzicamiorganizacji konkursu plastycznego dla dzieci pt. „Bliżej Ziemi – bliżej środowiska – Dzień Ziemi 2017”, którego efekty zostaną zaprezentowane podczas konferencji naukowej „Edukacja ekologiczna we współczesnej szkole” z okazji Światowego Dnia Ziemi 2017, połączonej z seminarium metodycznym dla nauczycieli z zakresu nowoczesnych metod i technik edukacji ekologicznej są bezpośrednią odpowiedzią na szereg problemów i potrzeb związanych z dokształcaniem w zakresie ochrony środowiska i ekologii wśród mieszkańców województwa śląskiego.GRUPY DOCELOWE PROJEKTU:

 

1. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (5-12 lat) – z terenu miast województwa śląskiego takich jak m.in. Bobrowniki, Cieszyn, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Łazy, Mierzęcice, Myszków, Ogrodzieniec, Ożarowice, Psary, Sławków, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Wolbrom, Zawiercie, Żywiec – 120 osób,

 

2. Dorośli opiekunowie (rodzice) dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym – 120 osób,

 

3. Nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – 20 osób,

 

4. Naukowcy oraz mieszkańcy województwa śląskiego - uczestnicy konferencji naukowej -  100 osób.

 

 

 

KONTAKT:

mgr Małgorzata Małecka - Tomala

Koordynator Projektu

mmalecka@wsb.edu.pl

tel. 32 295 93 97

pokój 120

 

 

Projekt pn. „Niewidzialne środowisko - Ekologia w nauce. Międzypokoleniowy Program Edukacji Ekologicznej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej” jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 

  

Nasi partnerzy

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji