Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne dla nauczycieli

Zapraszamy na spotkanie czeskich i polskich nauczycieli z obu stron Euroregionu Těšínské Slezsko-Śląsk Cieszyński, którzy w swojej pracy zajmują się również doradztwem zawodowym. Spotkanie odbędzie się w Jabłonkowie w Hotelu Stará Ameryka (https://www.hotelameryka.cz) w dniach od 16.09 do 17.09.2021. Program wydarzenia znajduje się poniżej. Ponieważ nasz projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym UE w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Těšínské Slezsko-Śląsk Cieszyński, udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Jaki jest cel naszego spotkania?

Przygotowujemy uczniów do pracy na międzynarodowym/transgranicznym rynku pracy. W ramach naszego projektu Edumark przygotowaliśmy warszaty, które pomogą nauczycielom kontynuować pracę z uczniami w zakresie ich przyszłej orientacji zawodowej, biorąc pod uwagę fakt, że znajdujemy się w regionie przygranicznym. Chcemy także zaprezentować wyniki naszych badań naukowych i zaprosić Państwa do dyskusji. Informacje zwrotne posłużą nam do opracowania podręcznika pomocnego w prowadzeniu zajęć w ramach doradztwa zawodowego.  Nie ma potrzeby przygotowywania się do spotkania w żaden sposób.  Natomiast, będziemy wdzięczni za poświęcenie maks. 7 minut na wypełnienie ankiety dotyczącej tematyki naszego projektu - kliknij tutaj

Spotkanie obejmie również prezentację edukacyjną gry planszowej Cieszyn Go – www.tesinskego.cz, którą zaprezentują jej autorzy (dla każdego z uczestników przewidziano egzemplarz tejże gry planszowej). Gra porusza ciekawe i historyczne fakty na temat Euroregionu Śląsk Cieszyński.

Wstępny program wydarzenia (alternatywnie jest możliwy udział równieź formą hybrydową - kliknij tutaj)

Czwartek 16.09.2021 r.

15.00 - 16.00: przyjazd i zakwaterowanie,

16.00: prezentacja projektu Edumark, prezentacja uczestników (Lukáš Kisza, Hynek Böhm),

16.45: Warsztat cz.1 - Kompetencje i umiejętnośći poszukiwane na transgranicznym rynku pracy.  Prezentacja wyników badań naukowych - dyskusja moderowana (Edyta Nowak-Żółty)

18.00 - 19.00: kolacja,

19.00 – 20:00: prezentacja gry planszowej Cieszyn Go (Marta Kmeť, Barbara Kubiczek - Ośrodek Polskiej Edukacji Narodowej, Czeski Cieszyn),

20.00: Czesko-polskie posiedzenie z gitarą,

Piątek 17.09.2021 r.

7.30 - 8.30: śniadanie,

8.30-10: Warsztat cz. 2  Propozycje zmian  programu nauczania w obszarze doradztwa zawodowego.  (Edyta Nowak-Żółty, Hynek Böhm) oraz dyskusja moderowana.

10.15-11.30: Inspiromat - transgraniczne projekty edukacyjne (Hynek Böhm),

11.30 zakończenie programu, lunch i wyjazd uczestników.

Informacje techniczne:

1. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach dwuosobowych (lub wyjątkowo trzyosobowych), biorąc pod uwagę ich preferencje dotyczące współlokatorów,

2. Możemy przygotować wegetariańskie jedzenie, prosimy o wcześniejsze zasygnalizowanie takiej potrzeby,

3. Zgodnie z obowiązującymi przepisami i obecną sytuacją pandemiczną będziemy wymagać potwierdzenia szczepienia na COVID-19 lub negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o zgłaszanie się do 14.09.2021 r. do: kiszalukas@gmail.com

Jeśli mają Państwo jakieś pytania, prosimy się z nami skontaktować. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z Państwem w zespole wdrożeniowym.

Dr Edyta Nowak-Żółty, Akademia WSB, Wydział Zamiejscowy w Cieszynie

Dr. hab. Hynek Böhm, Institut EuroSchola

Projekt „EDUMARK: Orientacja zawodowa jako element procesu edukacji na transgranicznym rynku pracy Euroregionu Śląska Cieszyńskiego” nr CZ.11.3.119/0.0/0.0/16_010/0002337, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński oraz budżetu Państwa.