Warsztaty prowadzone będą przez mgr inż. Adam Latocha – absolwent dwóch uczelni wyższych – Politechniki Śląskiej, Wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki i Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, Kierunku Zarządzanie Przedsiębiorstwem – od 1999 roku zdobywał doświadczenie zawodowe w firmach informatycznych specjalizujących się we wdrożeniach systemów: SAP, Microsoft Dynamics AX/NAV, iScala/Epicor, SIMPLE, enova/Soneta, Comarch CDN XL, XPRIMER, Asprova, OPERA, Prophix, Safetica.
Od 2003 roku prowadzi firmę doradczą, ponad to od 2006 roku związany jest zawodowo z SIMPLE i EQ System Sp. z o.o. Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego i Wiceprezes Śląskiego Towarzystwa Marketingowego. Wykładowca studiów podyplomowych z dziedziny systemów informatycznych wspomagających zarządzanie, marketingu oraz sprzedaży B2B Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
W ramach 20 godzin zajęć studenci będą mieli okazję zapoznać się z funkcjonalnością dwóch zintegrowanych systemów wspomagających zarządzanie:
- enova® – autorstwa firmy Soneta – system wykorzystywany w średnich i małych firmach, powstały w oparciu o najnowsze narzędzia programistyczne Microsoft, wysoko oceniany za zaawansowane rozwiązania technologiczne, uważany przez Microsoft za jedyny taki system w Polsce powstały z myślą o pracy w chmurze;
- SIMPLE.ERP® – autorstwa SIMPLE SA – system klasy ERP wykorzystywany przez średnie i duże przedsiębiorstwa, posiadający dedykowane wersje dla budownictwa, ochrony zdrowia, edukacji, przemysłu;
a także z ideą i oprogramowaniem klasy CRM autorstwa SIMPLE Sp. z o.o.
Zajęcia będą wzbogacone praktycznymi przykładami wdrożeń systemów wspomagających zarządzanie w szeregu przedsiębiorstw o zróżnicowanym profilu działalności, m.in. BP Polska, Skarbiec Mennicy Polskiej, Era, Strauss Cafe Poland, Segafredo, SOPP Polska.
Prowadzący zajęcia postawił sobie także za cel omówienie kierunków rozwoju systemów wykorzystywanych w biznesie, poprzez przybliżenie dostępnych już w Polsce systemów dedykowanych planowaniu i harmonogramowaniu produkcji, sterowaniu i ewidencji procesami produkcyjnymi, obsłudze logistyki i magazynów wysokiego składu, zarządzaniu kapitałem ludzkim, dzięki czemu takie skróty jak APS, MES, WMS czy HRM nie będą uczestnikom zajęć obce.
Zajęcia uzupełnione zostaną praktycznymi radami dotyczącymi przygotowania procesu wyboru dostawcy oprogramowania dla przedsiębiorstwa oraz minimalizacji ryzyka porażki projektu wdrożeniowego.
Harmonogram warsztatów dla studentów z Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie:
- 15 listopad godz. 8:00 – 12:30
- 16 listopad godz. 8:00 – 11:00
- 29 listopad godz. 8:00 – 12:30
- 30 listopad godz. 8:00 – 11:00
Harmonogram warsztatów dla studentów z WZIiNS w Dąbrowie Górniczej:
- 20 listopad godz. 16:30 – 20:30
- 21 listopad godz. 16:30 – 19:30
- 26 listopad godz. 16:30 – 20:30
- 28 listopad godz. 16:30 – 19:30