Kierunek

PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA - STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

• Czego się nauczysz?

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, to jedyne studia, które dają uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela przedszkola i klas I–III szkoły podstawowej. Studia na tym kierunku są gwarancją poznania specyfiki zawodu nauczyciela przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej, stwarzą doskonałe warunki do rozwijania gotowości do podjęcia roli nauczyciela, który będzie potrafił  świadomie budować relacje z dziećmi i uczniami.

W ciągu 5-letniego toku studiów nauczyciele, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z uczniem pokażą jak: projektować i prowadzić działania pedagogiczne, rozpoznawać potrzeby, możliwości i uzdolnienia dziecka, jak planować i realizować metody nauczania i wychowania. Doświadczeni pedagodzy wyjaśnią jak właściwe wykorzystywać w codziennej praktyce edukacyjnej różnorodne sposoby organizowania środowiska uczenia się i nauczania, z uwzględnieniem specyficznych potrzeb i możliwości poszczególnych dzieci lub uczniów, jak dobierać i skutecznie wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne w realizacji zadań dydaktycznych oraz identyfikować i rozbudzać zainteresowania dzieci lub uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy.

• Program studiów

Program studiów przygotowany został w oparciu o opracowany przez ekspertów MNiSW standard kształcenia przygotowujący do wykonywania zawodu nauczyciela przedszkola i klas I – III szkoły podstawowej (Dz.U. 2019 poz. 1450) – załącznik 2.
    W trakcie studiów student uzyska podstawową wiedzę teoretyczną z zakresu przedmiotów pedagogicznych, przygotowujących do realizacji zadań opiekuńczych, wychowawczych i dydaktycznych w przedszkolu i szkole podstawowej, ze szczególnym uwzględnieniem indywidualizacji procesu edukacji, organizacji środowiska wychowawczego w grupie przedszkolnej  i klasach początkowych.

• Uczymy praktycznie

Elementem upraktyczniającym proces dydaktyczny są:

• działania włączające studentów i słuchaczy w prace badawcze i naukowe realizowane w ramach poszczególnych katedr;
    • powołuje tutorów wspierających rozwój naukowy studentów szczególnie zainteresowanych pracą naukową i wyróżniających się osiągnięciami naukowymi;
    • reazlizacja zajęć we współpracy z placówkami oświatowymi np. wspólny projekt naukowy z Fundacją Elementarz "Szkoła ĆWICZeń z ELEMENTARZEM"
    • wspieranie działań dożących do tworzenie się na terenie Uczelni kół naukowych,
    • umożliwianie studentom iudział w konferencjach i seminariach organizowanych przez Akademię WSB oraz przez inne uczelnie;
  • Rekomendacje

Obecnie jestem studentką 4 semestru studiów JM na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Pierwsze 4 semestry nauki pozwoliły mi juz nakreślić pierwsze wrażenia na temat Uczelni, samego kierunku i śmiało mogę powiedzieć, że mój wybór był trafiony! Profesjonalne zajęcia, świetnie dobrane treści i przygotowane sale dydaktyczne sprawiają, że nawet w cieżkich czasach pandemii nauka online może być praktycznie doskonała. Nauczyciele chętnie pokazują jak rozwijać przyszły warsztat pracy, dzielą się swoimi pomysłami i doświadczeniami zawodowymi".

Anna Zanek
    studenta pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej

• Opłaty

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna - studia jednolite magisterskie