Specjalność

Tryb: Stacjonarne Zapisz się
Tryb: Niestacjonarne Zapisz się

• Czego się nauczysz?

• podstaw teoretycznych z zakresu bezpieczeństwa danych,
    • zasad bezpieczeństwa systemów operacyjnych, baz danych i aplikacji,
    • bezpieczeństwa przesyłanych danych (sieci przewodowe i bezprzewodowe),
    • podstaw informatyki śledczej,
    • zapewnienia właściwego poziomu ochrony dla przechowywanych, przetwarzanych oraz przesyłanych danych, poprzez odpowiednie zaprojektowanie, implementację oraz konfigurację technicznych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa,
    • identyfikacji potencjału doskonalenia analizowanego pod kątem bezpieczeństwa systemu operacyjnego, systemu bazodanowego, sieci komputerowej oraz aplikacji
    • stosowania w praktyce metod i narzędzi informatyki śledczej,
    • pracy zespołowej (zespołowa praca w blue team lub w zespole analizującym incydent bezpieczeństwa)
  • Uczymy praktycznie

Zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności. Na specjalności Bezpieczeństwo danych i informatyka śledcza zajęcia prowadzą specjaliści z zakresu cyberbezpieczeństwa, prawa komputerowego, a także biegli sądowi.

Program specjalności regularnie konsultujemy z przedstawicielami otoczenia biznesu, w tym z pracodawcami. Dzięki temu wiemy, że przekazywane w ramach specjalności treści są aktualne i odpowiadają potrzebom rynku pracy.

Oprócz tego, Uczelnia regularnie organizuje tzw. spotkania z praktykiem, dając tym samym możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy.

• Program specjalności

Wybrane treści realizowane w ramach specjalności:

• Informatyka śledcza
    • Bezpieczeństwo baz danych
    • Biały wywiad internetowy
    • Budowa bezpiecznej infrastruktury IT
  • Rekomendacje

"Polecam specjalność Bezpieczeństwo danych i informatyka śledcza na studiach inżynierskich Akademii WSB, gdyż wiedza, którą zdobędzie student jest niebywale potrzebna na rynku pracy, a problemy związane z bezpieczeństwem systemów IT i informacji w nich przetwarzanych stały się bardzo ważne dla przedsiębiorstw we wszystkich branżach. Inżynierowie kończący tę specjalność zdobędą ugruntowaną wiedzę w zakresie projektowania bezpieczeństwa systemów informatycznych i baz danych, prawnych aspektów prowadzenia działów IT oraz informatyki śledczej, co w dobie powszechnej cyfryzacji i migracji usług IT do chmury ma ogromne znaczenie."

dr inż. Krystian Mączka, Wykładowca Akademii WSB, biegły sądowy z zakresu informatyki śledczej

• Opłaty

Informatyka - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-6 Rata miesięczna Semestr 7 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 395 zł 150 zł* 415 zł 150 zł* 415 zł 415 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 310 zł 390 zł 390 zł 390 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł
    *Studia dofinansowane w ramach programu "Wsparcie na starcie - za Twoje studia płaci pracodawca"

• Kontakt

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych przyszłych studentów wydłużamy pracę Biura Rekrutacji w dniach: 24 września oraz 30 września br.
    Pracownicy Centrum Studiów Podyplomowych i Rekrutacji będą do Państwa dyspozycji w godzinach 8:00 – 20:00

Rafał Pakuła

Zastępca Kierownika Centrum Studiów Podyplomowych i Rekrutacji

e-mail: rpakula@wsb.edu.pl

Justyna Borowik

Koordynator ds. rekrutacji

e-mail: jborowik@wsb.edu.pl

Agnieszka Wilczok

Specjalista ds. studiów podyplomowych i rekrutacji

awilczok@wsb.edu.pl

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Informatyce”.

Sprawdź dostępność miejsc
 *