Specjalność

BEZPIECZEŃSTWO W TRANSPORCIE SZYNOWYM

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

• Czego się nauczysz?

• unijnego i krajowego prawodawstwa w zakresie transportu szynowego,
    • metody elementów skończonych (MES),
    • wymagań dla obowiązkowych i dobrowolnych systemów zarządzania w transporcie szynowym,
    • zasad badania wypadków kolejowych i sposobu pracy komisji kolejowych,
    • zasad działania organów nadzorczych i regulacyjnych w zakresie transportu szynowego w Polsce i Europie,
    • budowy, wdrożenia i prowadzenia systemów zarządzania w transporcie szynowym (SMS, MMS),
    • projektowania środków technicznych z wykorzystaniem metody elementów skończonych,
    • audytowania systemów zarządzania,
    • przeprowadzania procesu oceny znaczenia zmiany,
    • prowadzenia procesu zarządzania ryzykiem.
  • Uczymy praktycznie

Wszystkie zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności.

Program specjalności Bezpieczeństwo w transporcie szynowym, przygotowuje studentów do uzyskania specjalistycznych certyfikatów:

• Auditora wewnętrznego systemu zarządzania jakością wg ISO 9001
    • Audytora/Pełnomocnika Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem w transporcie
    • Audytora/Pełnomocnika Systemu Zarządzania Utrzymaniem w transporcie

Oprócz tego, Uczelnia regularnie organizuje tzw. spotkania z praktykiem, dając tym samym możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy.

• Program specjalności

Wybrane treści realizowane w ramach specjalności:

• Zarządzanie ryzykiem w transporcie szynowym
    • Systemy zarządzania w transporcie szynowym
    • Audytowanie systemów zarządzania w transporcie szynowym
    • Przewóz materiałów niebezpiecznych na kolei
    • Regulacje prawne w zakresie bezpieczeństwa transportu szynowego
    • Metody numeryczne w projektowaniu (ANSYS, Catia)
  • Rekomendacje

"Bezpieczeństwo w transporcie szynowym realizowane przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej na II stopniu studiów zapewnia ciekawy program zajęć z praktykami z branży. Takie podejście daje możliwość zupełnie innego spojrzenia na podejmowane zagadnienia, z którymi można spotkać się w życiu zawodowym. Studia są szansą nie tylko na doskonalenie umiejętności zawodowych, ale również na rozwój osobisty. Jednocześnie studia te to nieoceniona możliwość wymiany doświadczeń oraz zdobycia wielu nowych kompetencji."

dr inż. Marzena Graboń-Chałupczak
    Wykładowca w Akademii WSB

• Opłaty

Transport -  II stopnia  Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) i studia zaoczne (niestacjonarne) 520 zł   280 zł*   230 zł** 580 zł 580 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Bonifikata na I semestr studiów.

** Dla Absolwentów WSB

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Logistyce”.