Specjalność

ENGLISH STUDIES WITH CHINESE

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

• Czego się nauczysz?

• historii Chin i krajów Azji Wschodniej
    • kultury obszaru języka chińskiego,
    • podstaw translatoryki,
    • słownictwa angielskiego i chińskiego oraz struktur językowych niezbędnych do porozumiewania się oboma językami
    • formułować przejrzyste wypowiedzi ustne i pisemne w szerokim zakresie tematów,
    • przedstawić swoje stanowisko w sprawach będących przedmiotem dyskusji, swobodne wyrazić sądy, opinie, argumenty.
    • wykorzystywać słownictwo specjalistyczne niezbędne do pracy w środowisku pracy,
    • wykonywać elementarne tłumaczenia pisemne oraz ustne
  • Uczymy praktycznie

Studia na specjalności English Studies with Chinese pozwalają absolwentom zdobyć wykształcenie ogólno-humanistyczne oraz specjalistyczne w zakresie języka głównego (język angielski) oraz języka chińskiego w zakresie pozwalającym na swobodne posługiwanie się nimi w praktyce zawodowej. W przypadku angielskiego jest to doskonalenie znajomości języka, a w przypadku chińskiego – to intensywna nauka od podstaw. Studenci zdobywają wiedzę o kulturze, literaturze i historii krajów anglojęzycznych., poznają realia społeczno-kulturowe Chin i krajów Azji Wschodniej. W trakcie zajęć studenci korzystają z najnowszych narzędzi technologicznych wspierających naukę języków. Należą do nich: platforma Moodle, tablice interaktywne, e-learning.

Partnerem w realizacji programu kształcenia jest Polskie Towarzystwo Tłumaczy Ekonomicznych, Prawniczych i Sądowych „TEPIS”.

• Program specjalności

Przykładowe treści realizowane w ramach specjalności:

• Praktyczna nauka języka chińskiego - konwersacje
    • Praktyczna nauka języka chińskiego - słuchanie ze zrozumieniem
    • Praktyczna nauka języka chińskiego - pisanie
    • Wstęp do przekładoznawstwa
    • Tłumaczenia w języku chińskim
    • Wiedza o kulturze Wschodu
    • Realia społeczno-polityczne Chin
    • Językoznawstwo chińskie
  • Rekomendacje

Atutem tej specjalności są spotkania z praktykami, ekspertami w dziedzinie tłumaczeń pisemnych i ustnych, zajęcia w specjalistycznych laboratoriach translatorycznych oraz zajęcia w formie warsztatów, treningów czy symulacji. Warto dodać, że absolwent uzyskuje kompetencje do posługiwania się językiem chińskim na poziomie średniozaawansowanym. Absolwenci często posługują się również biegle słownictwem specjalistycznym z zakresu angielskiego języka prawniczego, biznesowego lub medycznego. Specjalizują się także w zakresie obsługi oprogramowania do tłumaczeń MemoQ.

mgr Iwona Gandor
    tłumacz konferencyjny języka angielskiego

• Opłaty

Filologia angielska - studia I stopnia ** Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna