Specjalność

Tryb: Stacjonarne Zapisz się
Tryb: Niestacjonarne Zapisz się
  • Czego się nauczysz ?

Jeśli interesuje Cię otaczający świat, szeroko rozumiana globalizacja, nie jest Ci obojętna sytuacja polityczna ani gospodarcza naszego globu, a perspektywa pracy w środowisku międzynarodowym stanowi dla Ciebie ciekawe wyzwanie, to zdecydowanie powinieneś zostać studentem interdyscyplinarnego kierunku jakim są International Relations o specjalności International Business, Trade & Marketing. W ramach specjalności International Business, Trade & Marketing między innymi:

• Pozyskasz wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu międzynarodowej problematyki ekonomicznej, społecznej, politycznej i prawnej wybranych regionów świata.
    • Poznasz mechanizmy funkcjonowania stosunków międzynarodowych oraz gospodarki światowej.
    • Dowiesz się o wzajemnych relacjach środowiska geograficznego a zjawiskami politycznymi i ekonomicznymi.
    • Poznasz zagadnienia związane z marketingiem międzynarodowym i E-marketingiem.
    • Pozyskasz wiedzę z zakresu handlu zagranicznego, finansowania międzynarodowego i metod płatności.
    • Zapoznasz się z kwestią różnic kulturowych i ich znaczenia w biznesie.
    • Nabędziesz umiejętności i kompetencji z zakresu komunikacji międzykulturowej oraz negocjacji.
  • Program studiów

Wybrane treści programu studiów

International Relations studia I stopnia (6 semestrów, licencjat):

Wybrane treści podstawowe: ekonomia, elementy prawa, wprowadzenie do stosunków międzynarodowych, demografia.

Wybrane treści kierunkowe: gospodarka światowa, systemy polityczne, kultura międzynarodowa, bezpieczeństwo międzynarodowe, integracja i globalizacja.

Treści w ramach specjalności: marketing międzynarodowy i eksport, międzynarodowe umowy i strategie negocjacyjne, E-marketing, kierunki sprzedaży międzynarodowej, dokumenty w handlu zagranicznym, finansowanie międzynarodowe i metody płatności, organizacja, koordynacja i kontrola marketingu międzynarodowego.

• Uczymy praktycznie

W Akademii WSB dobrze rozumiemy, że wiedza powinna iść w parze z praktyką. Dlatego też koncepcja kształcenia na kierunku Zarządzanie w Akademii WSB zakłada wysoki stopień upraktycznienia bazujący na wysokich kompetencjach kadry akademickiej posiadającej zarówno znaczący dorobek naukowy w dyscyplinie nauk ekonomicznych, nauk o zarządzaniu i jakości, jak i praktyczne doświadczenie zawodowe zdobyte w międzynarodowych organizacjach. Na organizowanych regularnie spotkaniach z praktykiem, będziesz mógł osobiście poznać i porozmawiać z ciekawymi ludźmi, którzy z pasją opowiedzą o swojej pracy, a także podzielą się  doświadczeniem.

Jesteśmy przekonani, że zdobyta w Akademii WSB wiedza i doskonałe kompetencje sprawią, że Twoja kariera zawodowa będzie dynamiczna, a osiągane sukcesy będą spektakularne.

• Opłaty

Stosunki międzynarodowe - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 350 zł 150 zł* 415 zł 150 zł* 415 zł 415 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 310 zł 390 zł 390 zł 390 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł
    *Studia dofinansowane w ramach programu "Wsparcie na starcie - za Twoje studia płaci pracodawca"

• Kontakt

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych przyszłych studentów wydłużamy pracę Biura Rekrutacji w dniach: 24 września oraz 30 września br.
    Pracownicy Centrum Studiów Podyplomowych i Rekrutacji będą do Państwa dyspozycji w godzinach 8:00 – 20:00

Rafał Pakuła

Zastępca Kierownika Centrum Studiów Podyplomowych i Rekrutacji

e-mail: rpakula@wsb.edu.pl