Specjalność

INTERNATIONAL HUMAN RESOURCES MANAGEMENT

Rekrutacja na specjalność będzie wznowiona od maja 2024 r.

• Czego się nauczysz ?

Nowoczesna, pragnąca osiągać sukcesy organizacja musi zadbać o to, aby w swoich strukturach mieć najlepszych pracowników. Bez pomocy sprawczego, uważnego, profesjonalnego Działu HR jest to niemożliwe. Doskonały Dział HR, to zespół kompetentnych, świetnie wykształconych, rozumiejących biznes i jego potrzeby, znających najnowsze trendy i rozwiązania specjalistów.

Jeśli myślisz o pracy i karierze w Dziale HR międzynarodowej organizacji, chcesz realizować się w roli HR Biznes Partnera, albo przygotować do objęcia stanowiska związanego z zarządzaniem zasobami ludzkimi, to Akademia WSB wesprze Cię w osiągnięciu tego celu, oferując studia na kierunku Zarządzanie o specjalności Międzynarodowe Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (International Human Resources Management).

W trakcie studiów między innymi:

• Poznasz na czym polega Międzynarodowe Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w czasach globalizacji.
    • Nauczysz się jak opracować strategię HR oraz w jaki sposób właściwie połączyć ją z różnymi procesami biznesowymi.
    • Dowiesz się o pojęciu kultury organizacyjnej, jej sile i o tym, jaki niezwykły duet pozytywna kultura organizacyjna tworzy z Employer Brandingiem, gwarantując realizację celów i sukces organizacji.
    • Nauczysz się nowoczesnego zarządzania procesem rekrutacji i selekcji, poznasz narzędzia wspomagające proces oraz w jaki sposób opracować dobry onboarding dla nowych pracowników.
    • Nie będą Ci obce kwestie związane z zarządzaniem talentami –  dowiesz się jak tworzyć programy talentowe, w jaki sposób identyfikować utalentowanych pracowników, jak dokonać pomiaru ich potencjału i planować ścieżki kariery, dlaczego istotna jest deklaracja mobilności pracowników, a także jak zachęcić pracowników do relokacji.
    • Dowiesz się o najnowszym podejściu i najskuteczniejszych metodach działania w obszarze szkoleń i rozwoju oraz sposobów na wzmacnianie zaangażowania pracowników.
    •  Zdobędziesz wiedzę z zakresu współczesnych systemów wynagrodzeń i benefitów, które pomogą uczynić organizację atrakcyjniejszą na konkurencyjnym rynku pracy.
    • Zapoznasz się z obecnie funkcjonującymi, międzynarodowymi rozwiązaniami informatycznymi,  wspierającymi efektywność procesów zarządzania zasobami ludzkimi.

• Program studiów

Wybrane treści programu studiów

Zarządzanie studia II stopnia (4 semestry, magister):

Wybrane treści ogólnouczelniane: język obcy, ochrona własności przemysłowej i prawo autorskie, transformacja cyfrowa, komunikacja w zespole.

Wybrane treści podstawowe: nowe nurty w ekonomii, zastosowanie metod statystycznych w biznesie, prawo handlowe, umowy w działalności gospodarczej.

Wybrane treści kierunkowe: zarządzanie przedsiębiorstwem, innowacje w biznesie, zarządzanie publiczne.

Treści w ramach specjalności: trendy i wyzwania międzynarodowego zarządzania zasobami ludzkimi, kultura organizacyjna i employer branding, zaangażowanie pracowników, Talent Acquisition w środowisku międzynarodowym, szkolenia i rozwój, zarządzanie talentami, mobilność wewnętrzna i globalna (Internal & Global Mobility), nowe trendy w zarządzaniu wynagrodzeniami i benefitami, systemy informacyjne w HR.

• Uczymy praktycznie

W Akademii WSB dobrze rozumiemy, że wiedza powinna iść w parze z praktyką. Dlatego też koncepcja kształcenia na kierunku Zarządzanie w Akademii WSB zakłada wysoki stopień upraktycznienia bazujący na wysokich kompetencjach kadry akademickiej posiadającej zarówno znaczący dorobek naukowy w dyscyplinie nauk ekonomicznych, nauk o zarządzaniu i jakości, jak i praktyczne doświadczenie zawodowe.

Specjalność Międzynarodowe Zarządzanie Zasobami Ludzkimi szczególnie koncentruje się  na dostarczeniu naszym studentom użytecznej, specjalistycznej wiedzy, opartej na aktualnych światowych trendach i odpowiadającej wyzwaniom współczesnych organizacji o globalnym zasięgu. Zajęcia będą okazją do spotkania i wymiany poglądów ze świetnymi ekspertami - praktykami, pasjonatami posiadającymi wieloletnie doświadczenie w międzynarodowych przedsiębiorstwach, którzy w codziennej pracy mają do czynienia z omawianymi zagadnieniami.

Jesteśmy przekonani, że zdobyta w Akademii WSB wiedza i doskonałe kompetencje sprawią, że Twoja kariera zawodowa będzie dynamiczna, a osiągane sukcesy będą spektakularne.