Specjalność

KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA I LASEROTERAPIA

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

• Czego się nauczysz?

Kierunek kosmetologia studia II stopnia w Collegium Medicum Akademii WSB zapewnia studentom możliwość interdyscyplinarnego wykształcenia w zakresie współczesnej kosmetologii. Studia trwają 2 lata (4 semestry) i są prowadzone w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Zarówno studia stacjonarne jak i niestacjonarne kończą się złożeniem pracy magisterskiej i egzaminem magisterskim, który ma charakter teoretyczno-praktyczny oraz nadaniem tytułu zawodowego magistra kosmetologii. Obie formy studiów obejmują te same zakładane efekty kształcenia, tę samą liczbę punktów ECTS i wymiar godzin praktyk zawodowych.

Partnerem Collegium Medicum Akademii WSB dla kierunku kosmetologia jest Nacomi Group. Firma wspiera rozwój studentów i studentek przyczyniając się do popularyzacji wiedzy z tego obszaru. Współpraca obejmuje m.in. wspólną realizację przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych i badawczo – rozwojowych czy organizację tematycznych konferencji i seminariów.

• Uczymy praktycznie

Studia na tym kierunku zapewniają możliwość korzystania z laboratoriów i specjalistycznych, dobrze wyposażonych pracowni. Podczas zajęć praktycznych studenci Kosmetologii zyskują konkretne zawodowe umiejętności. Wykłady, ćwiczenia, lektoraty czy seminaria prowadzone są w taki sposób, aby przyszli kosmetolodzy dysponowali szeroką wiedzą z zakresu anatomii, fizjologii, dermatologii, farmacji oraz chemii kosmetycznej. Kształcenie obejmuje: fachowe przygotowanie praktyczne w połączeniu z przygotowaniem teoretycznym z przedmiotów typowo kosmetologicznych, biologicznych, chemicznych, farmaceutyczno-medycznych, a także ekonomiczno-prawnych, które są niezbędne do realizacji przedmiotów ściśle specjalistycznych i zawodowych na studiach II stopnia na kierunku Kosmetologia.

Zajęcia w Collegium Medicum Akademii WSB prowadzą zarówno najlepsi specjaliści z zakresu kosmetologii, kosmetyki, medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, makijażu i wizażu, stylizacji paznokci, linergistyki, trychologii, jak i doświadczeni praktycy.

Dr Ewa Szmaj-Kupny to kosmetolog, szkoleniowiec, autorka książki „Twój poradnik zdrowej cery” oraz linii kosmetycznej Dr Ewa Szmaj Esencje Natury przeznaczonej do domowej pielęgnacji cery; prowadzi swój kosmetologiczny wideoblog w mediach społecznościowych poświęcony kosmetologii holistycznej. Mgr Sylwia Shiffman jest Dyplomowaną Mistrzynią Wizażu oraz oficjalną makijażystką gwiazd ekranu i międzynarodowym trenerem marki Paese, która współpracowała wcześniej z markami Smashbox, Avon, Lumene.

Dr Marta Skorek to kosmetolog – chemik, szkoleniowiec i wykładowca, współpracowała z markami Sanofi-Aventis, Emolium, Iwostin, Phyts, Mustela, Ziaja czy Lirene.

Do grona wykładowców należy także Anna Wydra-Nazimek - kosmetolog, specjalistka do spraw marketingu i zarządzania w branży beauty, właścicielka firmy marketingowej NEZA Group oraz bloga Gabinet od zaplecza; autorka kilku tysięcy artykułów publikowanych w najlepszych mediach branżowych, a także kilkudziesięciu e-booków na temat marketingu i zarządzania salonem beauty.

Specjalistyczna część programu studiów pozwala na wybór jednej z trzech dobrze osadzonych w potrzebach rynku pracy specjalności: Kosmetologia estetyczna i laseroterapia, Dietetyka w kosmetologii, Odnowa biologiczna ciała i metody relaksacji, Trychologii.

• Program specjalności

Specjalność Kosmetologia estetyczna i laseroterapia odpowiada zapotrzebowaniu rynku na krótkie i skuteczne procedury odmładzające oraz niwelujące różne problemy skórne (np. przebarwienia, teleangiektazje, owłosienie, rozstępy, cellulit).

Student rozszerzy swoją wiedzę i umiejętności o specjalistyczne zabiegi semi - inwazyjne w oparciu o techniki manualne i aparaturowe, obejmujące twarz i ciało. Istotnym uzupełnieniem jest planowanie i wykonanie tzw. pielęgnacji okołozabiegowej, która obejmuje odpowiednie przygotowanie do zabiegu oraz postępowanie po nim wraz z zaleceniami do domu. Specjalność obejmuje tzw. zabiegi z pogranicza kosmetologii i medycyny a zatem niezbędne jest swobodne poruszanie w zakresie aspektów prawnych, dotyczących obu grup zawodowych.

Specjalność ta została przygotowana dla studentów, zainteresowanych rozwojem zawodowym w zakresie wspomagania i wykonywania zabiegów estetycznych oraz współpracy z lekarzami medycyny estetycznej i chirurgami plastycznymi.

• Rekomendacje

„Dynamiczny rozwój rynku usług sektora beauty wpływa na wzrost zapotrzebowania pracodawców na pozyskiwanie wykwalifikowanych pracowników, którzy potrafią wykonywać zabiegi z wykorzystaniem zaawansowanych technologii. To z kolei wymaga specjalistycznego przygotowania, zarówno w aspekcie teoretycznym, jak i praktycznym. Serdecznie polecam studia magisterskie na kierunku Kosmetologia na Akademii WSB! Do zobaczenia na wykładach!"

Anna Wydra-Nazimek, Gabinet od zaplecza

• Opłaty

Kosmetologia II stopnia  Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) i studia zaoczne (niestacjonarne) 650 zł   400 zł*   350 zł** 750 zł 840 zł 840 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Bonifikata na I semestr studiów.

** Dla Absolwentów WSB

* Kierunek zostanie wprowadzony po uzyskaniu zgody MEiN