Specjalność

MOBILE AND CLOUD COMPUTING

Rekrutacja na specjalność będzie wznowiona od maja 2024 r.

• Czego się nauczysz ?

• Tworzenia i administracji cloud computing
    • Poznasz podstawowe pojęcia z zakresu rozwiązań chmurowych
    • Będziesz umiał dobrać rozwiązanie problemów infrastruktury przedsiębiorstwa w oparciu o rozwiązania chmurowe.

Na tych studiach zdobędziesz nie tylko kompetencje  związane z usługami chmurowymi, ale dodatkowo poznasz ciekawych ludzi z branży IT – a być może swojego przyszłego pracodawcę – dzięki licznym wizytom studyjnym i spotkaniom z praktykami, które regularnie organizujemy w czasie trwania studiów. Będziesz mógł stosować zdobytą wiedzę w praktyce dzięki projektom realizowanym indywidualnie i grupowo, warsztatom, szkoleniom i hackathonom, a współpraca Akademii WSB z uznanymi w branży firmami takimi jak Fujitsu, IBM, AWS czy Microsoft, umożliwi Ci poznanie najnowszych trendów z obszaru IT.

W Akademii WSB wiemy jak ważne są dzisiaj umiejętności techniczne w połączeniu z kompetencjami miękkimi. Kształcimy absolwentów, którzy są gotowi podejmować wyzwania i nie boją się ich. Dlatego oprócz przedmiotów kształtujących typowo inżynierskie umiejętności, zadbaliśmy również o wyposażenie absolwentów w kompetencje pozwalające odnaleźć się na coraz bardziej wymagającym rynku pracy. Dzięki warsztatom Design Thinking, czy Problem Based Learning nauczysz się kreatywnie rozwiązywać problemy, a zajęcia związane z realizacją projektów informatycznych przygotują Cię do realnych wyzwań z jakimi mierzą się dzisiaj inżynierowie pracujący głównie projektowo.

A jeśli zechcesz, masz możliwość rozwoju w kole naukowym F44 Red, które odnosi ogromne sukcesy w międzynarodowych konkursach dotyczących min. cyberbezpieczeństwa.

• Program studiów

Wybrane treści programu studiów

Informatyka studia I stopnia (7 semestrów, uzyskiwany tytuł inżynier):

Wybrane treści podstawowe: matematyka, fizyka, elektrotechnika, podstawy informatyki, algorytmy i struktury danych.

Wybrane treści kierunkowe: bazy danych, inżynieria oprogramowania, metody sztucznej inteligencji, systemy operacyjne, sieci komputerowe.

Treści w ramach specjalności: zarządzanie infrastrukturą zwirtualizowaną, bazy danych dla urządzeń mobilnych z elementami NoRel, sieciowe systemy operacyjne, architektura systemów cloud computing, architektura urzadzeń mobilnych i mobilnych systemów operacyjnych, języki programowania dla systemów chmurowych, budowa interfejsów graficznych.

Nasz program studiów regularnie konsultujemy z przedstawicielami otoczenia biznesu – w tym z pracodawcami największych firm w branży IT, dlatego masz pewność, że po ukończeniu kierunku Informatyka, zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje, które są gwarancją sukcesu na rynku pracy.

Regularnie pytamy też studentów ostatnich semestrów, oraz naszych absolwentów co szczególnie im się podobało i nie podobało w programie studiów. Poprzez takie działania nie tylko dopasowujemy ofertę dydaktyczną do potrzeb naszych studentów, ale też dajemy im realny wpływ na udział w kształtowanie programu.

Działania te przynoszą wymierne efekty, gdyż program studiów inżynierskich dla kierunku Informatyka uzyskał prestiżową akredytację Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT), oraz EUR-ACE Label – międzynarodowy certyfikat jakości przyznawany programom inżynierskim. Jesteśmy drugą Uczelnią niepubliczną w kraju, której udało się uzyskać certyfikaty KAUT i EUR-ACE dla kierunku inżynierskiego.

Akredytację otrzymaliśmy na najdłuższy możliwy czas, czyli na 5 lat (do lutego 2026 roku) – co potwierdza, że studia na kierunku Informatyka w Akademii WSB to najlepszy możliwy wybór.

• Uczymy praktycznie

W Akademii WSB dobrze rozumiemy, że wiedza powinna iść w parze z praktyką. Dlatego ponad 80% naszych nauczycieli na kierunku Informatyka ma doświadczenie praktyczne! Będą Cię uczyć certyfikowani eksperci min. Cisco, Amazon Web Services, czy Microsoft. Dzięki nim, już w trakcie studiów będziesz mógł przygotować się do uzyskania uznanych w branży certyfikatów, np. AWS Certified Cloud Practitioner. Współpracujemy z najlepszymi – wykłady, ćwiczenia, szkolenia i warsztaty prowadzą u nas przedstawiciele takich firm jak Microsoft, Fujitsu, IBM, Netology, CloudTeam, VRTechnology i wielu innych. Na organizowanych regularnie spotkaniach z praktykiem, będziesz mógł osobiście poznać i porozmawiać z ciekawymi ludźmi, którzy z pasją opowiedzą o swojej pracy.