Specjalność

Tryb: Stacjonarne Zapisz się
Tryb: Niestacjonarne Zapisz się
  • Czego się nauczysz?

• unijnego i krajowego prawodawstwa w zakresie transportu kolejowego,
    • typów i zasad konstrukcji pojazdów szynowych,
    • zasad użytkowania i utrzymania pojazdów szynowych,
    • zasad projektowania, budowy i utrzymania infrastruktury kolejowej,
    • metody elementów skończonych (MES),
    • zasad prowadzenia ruchu kolejowego projektowanie pojazdów szynowych i ich elementów,
    • wymagań dla obowiązkowych i dobrowolnych systemów zarządzania w transporcie kolejowym,
    • zasad działania organów nadzorczych i regulacyjnych w zakresie transportu kolejowego w Polsce i Europie.
    • tworzenia dokumentacji eksploatacyjnej pojazdów kolejowych,
    • optymalizaci konstrukcji pojazdów i projektowanie ich modernizacji.

• Uczymy praktycznie

Wszystkie zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności.

Program specjalności Organizacja i technika transportu szynowego, przygotowuje studentów do uzyskania specjalistycznych certyfikatów:

• Auditora wewnętrznego systemu zarządzania jakością wg ISO 9001
    • Audytora/Pełnomocnika Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem w transporcie
    • Audytora/Pełnomocnika Systemu Zarządzania Utrzymaniem w transporcie

Oprócz tego, Uczelnia regularnie organizuje tzw. spotkania z praktykiem, dając tym samym możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy.

• Program specjalności

Wybrane treści realizowane w ramach specjalności:

• Prowadzenie ruchu kolejowego
    • Eksploatacja infrastruktury kolejowej
    • Podstawy niezawodności i bezpieczeństwa w transporcie szynowym
    • Metody numeryczne w projektowaniu (ANSYS, Catia)
    • Napędy i sterowanie pojazdów szynowych
  • Rekomendacje

"To jest jedna z tych specjalności, po których nie muszę się martwić czy znajdę pracę w zawodzie. Program specjalności jest bardzo praktyczny, a przekazywana wiedza aktualna. Jest to jedna z najczęściej wybieranych specjalności przez studentów kierunku transport, co mówi samo za siebie".

Wojciech, student specjalności Organizacja i technika transportu szynowego

• Opłaty

Transport - studia II stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) i studia zaoczne (niestacjonarne) 350 zł 100 zł* 440 zł 440 zł 440 zł