Kierunek

MEDYCYNA ESTETYCZNA DLA LEKARZY I LEKARZY DENTYSTÓW

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Uwaga! Możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na studia MBA i podyplomowe w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego!

Chcesz uzyskać więcej informacji – wypełnij formularz zgłoszeniowy KLIKNIJ

Wszystkie dostępne bonifikaty obowiązujące w Akademii WSB dostępne są tutaj.

Medycyna estetyczna ciesząca się ogromną popularnością na całym świecie jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi medycyny, łączącą lekarzy różnych specjalności. Aktualnie w Polsce nie funkcjonuje specjalizacja lekarska z zakresu medycyny estetycznej. Zabiegi zgodnie z prawem może przeprowadzać jedynie lekarz posiadający prawo wykonywania zawodu,  z tego względu coraz więcej lekarzy podejmuje studia podyplomowe, dzięki którym zdobywają praktyczne umiejętności, będące narzędziem w codziennej pracy lekarza świadczącego usługi z zakresu medycyny estetycznej.

Studia podyplomowe Medycyna Estetyczna dla Lekarzy i Lekarzy dentystów, zostały stworzone specjalnie dla lekarzy i lekarzy dentystów pragnących poznawać tajniki medycyny estetycznej i doskonalić już posiadane umiejętności. Kompleksowy autorski program studiów, dostarcza praktycznych narzędzi służących przywracaniu lub poprawie fizycznego i psychicznego samopoczucia oraz społecznego funkcjonowania pacjenta, poprzez zmianę jego wyglądu. Niewątpliwie ukończenie studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej prowadzonych przez Akademię WSB umożliwia swobodne poruszanie się w tej dziedzinie, co jest warunkiem osiągnięcia sukcesu w branży piękna i zdrowia.

• ATUTY

• Autorski, kompleksowy program studiów - przygotowany tak aby spełniał wymogi dynamicznie rozwijającego się rynku medycyny estetycznej.
    • Poszerzenie treści prezentowanych słuchaczom o elementy chirurgii plastycznej, ginekologii estetycznej, stomatologii estetycznej i dietetyki.
    • Formuła studiów dostarczająca pełny zestaw różnorodnych narzędzi praktycznych niezbędnych do pracy z pacjentem.
    • Profesjonalna kadra dydaktyczna, złożona z lekarzy praktyków wykonujących na co dzień zabiegi medycyny estetycznej.
    • Praca na wysokiej jakości, atestowanych preparatach renomowanych producentów.
    • Zajęcia warsztatowe prowadzone w profesjonalnie przygotowanych pracowniach.
    • Praca w małych grupach ćwiczeniowych, liczących 8-10 osób.
    • Wprowadzenie psychologicznych podstaw pracy z pacjentem i prawnych aspektów prowadzenia własnej działalności.
    • Podstawy prowadzenia dokumentacji medycznej pacjentów poddawanych zabiegom medycyny estetycznej.
    • Uzyskanie świadectwa ukończenia studiów podyplomowych w oparciu o wytyczne Ministerstwa Edukacji i Nauki w języku polskim i angielskim.
  • Program

• Podstawy dermatologii z elementami alergologii.
    • Peelingi chemiczne – techniki podstawowe.
    • Mezoterapia - biorewitalizacja.
    • Techniki łączone (peelingi i mezoterapia).
    • Zabiegi laserowe w medycynie estetycznej.
    • Laser IPL.
    • Toksyna botulinowa w prewencji i korekcji zmarszczek mimicznych.
    • Toksyna botulinowa w nadpotliwości - miejsca stosowania, techniki.
    • Wypełniacze - preparaty, wskazania, uzyskiwane efekty.
    • Wolumetria - modelowanie konturu i owalu twarzy. Korekta niedoskonałości - zmarszczek, bruzd nosowo-wargowych, „doliny łez”, „PIN-kodu”, bruzdy marionetki, zmarszczek śmiechowych.
    • Metody i preparaty w estetycznej korekcji i modelowaniu ust.
    • Zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, metody uzyskania preparatu.
    • Elementy chirurgii plastycznej.
    • Podstawy kosmetologii estetycznej.
    • Wybrane zagadnienia z zakresu ginekologii estetycznej i stomatologii estetycznej.
    • Krioterapia, skleroterapii, karboksyterapia.
    • Intralipoterapia.
    • Podstawy dietetyki- wpływ nawyków żywieniowych na proces starzenia się organizmu i aspekty estetyczne.
    • Prowadzenie dokumentacji medycznej pacjenta w gabinecie medycyny estetycznej.
    • Prawne aspekty działalności w branży medycyny estetycznej. Podstawy zarządzania i marketingu.
  • Grupa docelowa

Słuchaczami studiów podyplomowych Medycyna Estetyczna dla Lekarzy i Lekarzy dentystów mogą być wyłącznie osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów wyższych na kierunku lekarskim oraz lekarsko-dentystycznym, posiadające prawo wykonywania zawodu lekarza lub lekarza dentysty.

• Cel studiów

Celem studiów jest przekazanie kompleksowej wiedzy na temat szeroko pojętej medycyny estetycznej i rozwinięcie umiejętności praktycznych wśród lekarzy i lekarzy dentystów, koniecznych do przeprowadzania zabiegów. Program holistycznie obejmuje tematykę - tak aby każdy absolwent dysponował obszerną wiedzą w kwestii profilaktyki anti-aging, korekcji niedoskonałości i zabiegów liftingujących, uwzględniając również zagadnienia biznesowe i zarządzania, niezbędne do prowadzenia własnego gabinetu medycznego, świadczącego pacjentom usługi z zakresy medycyny estetycznej. To interdyscyplinarne podejście pozwala na skuteczne działanie w różnych obszarach branży beauty, co przełoży się na sukcesy zawodowe absolwentów studiów podyplomowych Akademii WSB i zadowolenie z profesjonalnej opieki wśród pacjentów.

• Opłaty

RATA WYSOKOŚĆ RATY TERMIN PŁATNOŚCI