Kierunek

LEAN SIX SIGMA BLACK BELT

Akademia WSB zaprasza na szkolenie "Lean Six Sigma Black Belt" prowadzone w formie interaktywnych warsztatów.

Szkolenie składa się z 20 h dydaktycznych on-line (10 sesji tematycznych oraz 10 konsultacji projektowych 1:1) prowadzonych na żywo z trenerem, połączonych w 2-3 godzinne sesje, po których przesyłany jest materiał w formie pdf.

Każda sesja jest nagrywana i udostępniana uczestnikom po spotkaniu. Częstotliwość sesji ustalana jest z uczestnikami.

Rozpoczęcie szkolenia:

Aby otrzymać certyfikat Lean Six Sigma Black Belt trzeba obronić jeden projekt.

Szkolenie skierowane do osób posiadających certyfikat Green Belt. Jeżeli kandydat  uzyskał certyfikat Green Belt u innego trenera lub organizacji, wymagana jest wstępna kalibracja wiedzy.

Koszt szkolenia: 8000 zł
Dla Słuchaczy i Absolwentów Akademii WSB 500 zł bonifikaty

Miejsce szkolenia: webinarium (szkolenie online)

Certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia zostaną wysłane pocztą.

• Opłaty:

Koszt szkolenia:
    Koszt szkolenia: 8000 zł
    Dla Słuchaczy i Absolwentów Akademii WSB 7500 zł

ING Bank Śląski o/Dąbrowa Górnicza nr  64 1050 1272 1000 0008 0063 3554

• Program szkolenia:

1.      Definiowanie listy projektów

2.      Analiza ryzyka przez FMEA

3.      Ocena Gage R&R dla testów niszczących

4.      MiniTab – ocena statystyczna procesów

5.      MiniTab – weryfikacja hipotez

6.      MiniTab – DoE

7.      Metoda poszukiwania nowych rozwiązań – TRIZ

8.      Projektowani zgodne z Lean Six Sigma – QFD

9.      Prewencyjne utrzymanie procesów – TPM

10.   Lean Six Sigma a ISO 9001:2015

11.   10 konsultacji projektowych

Igor Łęgowski

Master Black Belt Lean Six Sigma, trener i kierownik projektów

Inżynier przemysłowy i trener Lean Six Sigmy. Ukończył Wydział Mechaniczny  Politechniki Gdańskiej oraz MBA na WSB- National-Louis University. Posiada tytuł European Master Degree Course in Eco-Integrated Mechanical Engineering.

Od 20 lat zajmuje się optymalizacją procesów, nie tylko produkcyjnych, ale też logistycznych. Karierę zawodową rozpoczynał w grupie inżynierów procesu w Philips Consumer Electronics Poland, gdzie wdrażał rozwiązania szczupłego wytwarzania w zakresie produkcji i logistyki.

Specjalizował się także w poprawie jakości procesów poprzez takie narzędzia jak FMEA, PCP czy SPC jak i rozwiązania zespołowe Kaizen.

Obecnie zajmuje się prowadzeniem projektów Lean - Six Sigma. Tytuł Black Belta uzyskał w niemieckiej firmie UMS. Prowadzi szkolenia z metodologii DMAIC i DMADV używając w usprawnianych procesach rozwiązania Lean Management - poprawiające produktywność i jakość.