Kierunek

KINESIOTAPING - KURS PODSTAWOWY POD PATRONATEM PTF

Istnieje możliwość zorganizowania kursu w formule zamkniętej, tj.  dla grupy min. 10-osobowej. Dostosowujemy wówczas termin i program szkolenia do potrzeb Zamawiającego. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Kinesiotaping - kurs podstawowy to szkolenie dwustopniowe, dwudniowe obejmujące wiedzę z zakresu podstaw tapingu. Program szkolenia realizowany jest w trakcie 14 godzin dydaktycznych, obejmujących część teoretyczną i warsztaty. Każdy uczestnik otrzyma Certyfikat potwierdzający ukończenie kursu. Kurs prowadzony jest pod patronatem Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

• Cele kursu:

Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę z zakresu terapii plastrowania, poznają historię metody i miejsce kinesiotapingu w nowoczesnej fizjoterapii. Będą znali właściwości i działanie plastrów, różnice między plastrowaniem elastycznym i nieelastycznym, zasady i techniki aplikacji stosowanych w kinesiotapingu oraz wskazania i przeciwwskazania do terapii plastrowania. Nabędą umiejętność prowadzenia testów diagnostycznych poprzedzających wykonywanie aplikacji. Słuchacze będą potrafili wykonywać aplikacje w obrębie głowy i szyi, kończyny górnej i dolnej, w obrębie kręgosłupa i tułowia oraz dla wybranych jednostek chorobowych. W zakresie kompetencji społecznych uczestnicy będą potrafili właściwie komunikować się z pacjentami, będą rozumieli konieczność samokształcenia w zakresie kinesiotapingu oraz dostrzegać będą potrzebę ciągłego doskonalenia swoich umiejętności i pogłębiania wiedzy.

• Uczestnicy:

Szkolenie skierowane jest do fizjoterapeutów, lekarzy, masażystów oraz trenerów sportu i rekreacji.

• Efekty szkolenia:

Uczestnik:

• zna historię metody kinesiotapingu
    • zna miejsce kinesiotapingu w nowoczesnej fizjoterapii
    • zna właściwości i działanie plastrów
    • zna różnice między plastrowaniem elastycznym i nieelastycznym
    • zna zasady prowadzenia terapii plastrowania
    • zna zasady techniki aplikacji stosowanych w kinesiotapingu
    • zna wskazania i przeciwwskazania do terapii plastrowania
    • potrafi przeprowadzać testy diagnostyczne poprzedzające wykonywanie aplikacji
    • potrafi wykonać aplikacje w obrębie głowy i szyi
    • potrafi wykonać aplikacje w obrębie kończyny górnej
    • potrafi wykonać aplikacje w obrębie kończyny dolnej
    • potrafi wykonać aplikacje w obrębie w obrębie kręgosłupa
    • potrafi wykonać aplikacje w obrębie tułowia
    • potrafi wykonać aplikacje dla wybranych jednostek chorobowych
    • potrafi właściwie komunikować się z pacjentami
    • rozumie konieczność samokształcenia w zakresie kinesiotapingu
    • dostrzega potrzebę ciągłego doskonalenia swoich umiejętności
    • dostrzega potrzebę ciągłego pogłębiania swojej wiedzy
  • Opłaty:

Koszt szkolenia: 850 zł

ING Bank Śląski o/Dąbrowa Górnicza nr  64 1050 1272 1000 0008 0063 3554

• W cenie kursu:

• materiały szkoleniowe
    • 2 rolki plastrów
    • dostęp do bazy artykułów o metodach plastrowania
    • przerwa kawowa
  • Informacje dodatkowe:

Uczestnicy szkolenia proszeni są o przyniesienie stroju sportowego oraz ostrych nożyczek.

• Program szkolenia:

Część teoretyczna:

1. Wprowadzenie do terapii plastrowania
    2. Historia metody kinesiotaping
    3. Miejsce kinesiotapingu w nowoczesnej fizjoterapii
    4. Właściwości plastrów
    5. Omówienie różnić pomiędzy tapingiem elastycznym i nieelastycznym
    6. Działanie plastrów
    7. Testy diagnostyczne przed wykonaniem aplikacji
    8. Omówienie zasad technik aplikacji stosowanych w kinesiotapingu
    9. Zasady prowadzenia terapii plastrowania
    10. Wskazania i przeciwwskazania do terapii plastrowania

Część praktyczna – Prezentacja technicznych aspektów aplikacji plastra

1. Praktyczne opracowanie wybranych aplikacji w obrębie głowy i szyi – studium przypadku
    2. Praktyczne opracowanie wybranych aplikacji w obrębie kończyny górnej – studium przypadku
    3. Praktyczne opracowanie wybranych aplikacji w obrębie kończyny dolnej – studium przypadku
    4. Praktyczne opracowanie wybranych aplikacji w obrębie kręgosłupa – studium przypadku
    5. Praktyczne opracowanie wybranych aplikacji w obrębie tułowia – studium przypadku
    6. Praktyczne opracowanie aplikacji dla wybranych jednostek chorobowych

dr n. med. Paulina Głowacka

Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych Akademii WSB. Fizjoterapeuta, specjalista w zakresie rehabilitacji  kardiologicznej i ortopedycznej, terapeuta manualny, szkoleniowiec metody Kinesiotaping i kursów specjalistycznych dla fizjoterapeutów.  Popularyzatorka nauki od 2014 roku prowadząca liczne wykłady i laboratoria z zakresu medycyny oraz fizjoterapii (m.in. Festiwal Nauki, Uniwersytet  Dziecięcy, Letnia Akademia Seniora). Koordynatorka projektów dla dzieci m.in. w zakresie profilaktyki wad postawy oraz chorób cywilizacyjnych.