Publikacja ma na celu przybliżenie działań władz miast skupionych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, które mogą wpisywać się w koncepcję Smart City. Autorzy podjęli się badań nad zrozumieniem funkcjonowania smart city w aspekcie potencjału 4T oraz efektywnością rozwiązań występujących w Górnośląskiej-Zagłębiowskiej Metropolii, przedstawiając zagadnienia z perspektywy socjologii, ekonomii oraz nauk o zarządzaniu. Monografia może stanowić cenne źródło wiedzy dla studentów oraz badaczy studiów miejskich i regionalnych, badaczy innowacji, regionalistyki i urbanistyki, twórców polityki miejskiej, a także wszystkich zainteresowanych tematyką miejską.
Fragment recenzji
„Autorzy w ocenie recenzenta podjęli próbę zdefiniowania działań władz lokalnych w zakresie inteligentnego zarządzania miastami GZM, […] mających z założenia przyczynić się do obniżenia kosztów funkcjonowania miasta, optymalizacji wykorzystania zasobów miasta, poprawy jakości życia w mieście, uczynienia miasta bardziej tolerancyjnym i wygodnym, miasta przyjaznego dla wszystkich mieszkańców i interesariuszy, miasta, w którym relacje międzyorganizacyjne oparte są na zaufaniu”.
dr hab. Marzena Czarnecka, prof. UE
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Publikacja jest efektem grantu badawczego zrealizowanego w ramach projektu finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „PERFECT – Regionalna Inicjatywa Doskonałości w Akademii WSB”.
Monografia została udostępniona w modelu Open Access w najpopularniejszych formatach, by ułatwić lekturę na wszelkiego rodzaju urządzeniach przenośnych – kliknij, aby pobrać.