21.03.2023

Wykład otwarty prof. dr. hab. Bogusława Śliwerskiego m. dr. h. c. nt. „Powody dyskwalifikacji prac awansowych w naukach społecznych oraz (bez-)zasadność odwołań w świetle analizy błędów popełnianych przez recenzentów i doktorantów”

Na zaproszenie Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej 28 marca 2023 r. o 11.00 prof. dr hab. Bogusław Śliwerski
m. dr h. c. wygłosi online wykład otwarty nt. „Powody dyskwalifikacji prac awansowych w naukach społecznych oraz (bez-)zasadność odwołań w świetle analizy błędów popełnianych przez recenzentów i doktorantów”.

Bogusław Śliwerski jest pedagogiem, profesorem Uniwersytetu Łódzkiego oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Zainteresowania naukowe prof. dr hab. Bogusława Śliwerskiego dotyczą problemów pedagogiki ogólnej, filozoficznych i teoretycznych podstaw wychowania, pedagogiki porównawczej, andragogiki i pedagogiki (wczesno) szkolnej.

Za swoje szczególne zasługi dla nauki prof. dr hab. Bogusław Śliwerski został uhonorowany tytułem doktora honoris causa przez: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (2014), Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (2016), Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie (2017),  Narodową Akademię Nauk Pedagogicznych Ukrainy (2019) i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (2020).

W latach 2011-2019 był przewodniczącym Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Jest członkiem Rady Doskonałości Naukowej pierwszej kadencji. Jest również redaktorem naczelnym kwartalnika „Studia z Teorii Wychowania”.

Ostatnio wydał m.in.: Kultura rywalizacji i współpracy w szkole (Warszawa 2022), Metody aktywizujące w kształceniu i doskonaleniu pedagogów (Kraków 2022), Wprowadzenie do teorii krytykoznawstwa. Krytyka naukowa (nie tylko) w pedagogice (Kraków 2021), Pedagogika holistyczna. Studium z perspektywy metanauk społecznych (Warszawa 2020), [Kontr-]rewolucja oświatowa. Studium z polityki prawicowych reform edukacyjnych (Łódź 2020),  Turystyka habilitacyjna Polaków na Słowację w latach 2008-2016. Studium krytyczne (Łódź 2018), Książki (nie)godne czytania? (Kraków 2017) oraz Meblowanie szkolnej demokracji (Warszawa 2017).

LINK DO SPOTKANIA