Spotkania świadomościowe w szkołach ponadpodstawowych

Zapraszamy na cykl spotkań świadomościowych dla uczniów szkół ponadpodstawowych!

Biuro ds. Osób z niepełnosprawnością Akademii WSB rozpoczęło cykl spotkań edukacyjnych, mających na celu zwiększenie zrozumienia i akceptacji dla osób z niepełnosprawnościami wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Cel spotkań:

Edukacja uczniów na temat niepełnosprawności oraz potrzeb specjalnych. Biuro dąży do rozbudzenia empatii, zrozumienia i akceptacji wśród młodych ludzi, aby stworzyć bardziej inkluzywne środowisko szkolne.

Misją Biura ds. Osób z niepełnosprawnością Akademii WSB jest promowanie równego traktowania i szans dla wszystkich osób z niepełnosprawnościami i potrzebami specjalnymi. Poprzez te spotkania, Biuro stara się również zapewnić odpowiednie wsparcie w codziennym życiu oraz edukacji dla tych osób.

Pierwsze spotkanie z cyklu odbyło się 10 kwietnia. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wartościowych dyskusjach i zdobyć nową wiedzę na temat niepełnosprawności.

Biuro ds. Osób z niepełnosprawnością zachęca szkoły ponadpodstawowe do zgłaszania się na kolejne spotkania. Tematyka spotkań dotyczy spraw istotnych dla całego społeczeństwa. Zrozumienie savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnościami jest kluczowe dla budowania bardziej empatycznego i inkluzywnego społeczeństwa.

W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt z Pełnomocnikiem ds. Osób z niepełnosprawnością:

mgr Sylwia Bartela / sbartela@wsb.edu.pl / 32 295 93 83 lub 885 544 199

---------------------------------------