14.08.2022

"Weekend w wojskiem"

Piknik wojskowy z okazji Święta Wojska Polskiego

14 sierpnia 2022 r. w praku Dolna Syberka w Będzinie odbył się „Weekend z wojskiem" organizowane z okazji Święta Wojska Polskiego przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Będzinie oraz Miasto Będzin.  W tym dniu można było zobaczyć m.in. niemiecki czołg Leopard, armaty i wyrzutnie rakietowe, a nawet... wstąpić w kamasze.

Na piknik przyjechali świętować żołnierze z wielu garnizonów w Polsce: ze Świętoszowa na Dolnym Śląsku nadciągnął jeden z ponad trzydziestu służących w polskiej armii niemieckich czołgów Leopard. Z Bolesławca - wyrzutnia Langusta, z Miedzyrzecza - produkowany nieopodal, w Siemianowicach Śląskich, transporter Rosomak. Spod zachodniej granicy przyjechał również samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad. Inne rodzaje wojsk zaprezentują swoje umiejętności - żołnierze z 5. Tarnogórskiego Pułku Chemicznego z Tarnowskich Gór - ratownictwo chemiczne, a śląscy terytorialsi, czyli 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej - swoją maksymę: bronić i pomagać. Odbyły się występy mażoretek, występowała wojskowa orkiestra dęta z 34. Dywizjonu Rakietowego z Bytomia, a także każdy mógł poczęstować się grochówką czy postrzelać na strzelnicy ASG.

Na pikniku dostępny był punkt rekrutacyjny Akademii WSB, gdzie udzielaliśmy informacji na temat oferty edukacyjnej studiów, Legii Akademickiej, w której od 4 lat nasza Uczelnia bierze udział, jak również zapisywaliśmy przyszłych studentów na kierunek Bezpieczeństwo narodowe.

Sprawdź galerię z wydarzenia!