Dr Sabina Ratajczak, Prorektor ds. Rozwoju Akademii WSB wzięła udział w panelu dyskusyjnym poświęconym digitalizacji polskiego szkolnictwa wyższego. Dyskusja odbyła się 21.06.2023 w ramach konferencji US-POLAND SCIENCE AND TECHNOLOGY SYMPOSIUM 2023. SECURITY, STABILITY, SUSTAINABILITY AND RESILIENCE w Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii.
Dr Ratajczak miała okazję zaprezentować osiągnięcia Akademii WSB w dziedzinie transformacji cyfrowej oraz omówić największe wyzwania, które towarzyszą procesowi digitalizacji w obszarze dydaktyki, jak i administracji uczelni.
Cyfryzacja jest jednym z pięciu strategicznych kierunków rozwoju w Akademii WSB. W ciągu ostatnich trzech lat uczelnia dokonała szeregu pionierskich w skali kraju wdrożeń informatycznych i aplikacji nowoczesnych technologii. Przykładami tych inicjatyw są: zaawansowany system egzaminacyjny z mechanizmem proctoringu, wdrożenie e-usług wykorzystujących oprogramowanie low-code, uruchomienie wirtualnych laboratoriów, wdrożenie technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz programów do zaawansowanej analizy danych. Aktualnie trwają prace nad wdrożeniem elektronicznych obiegów administracyjnych adresowanych do studentów jak i pracowników AWSB.
Działania podejmowane przez Akademię WSB w obszarze cyfryzacji zarówno procesów dydaktycznych, jak i administracyjnych, pozwoliły uczelni zająć czołową pozycję wśród polskich uczelni wyższych. Innowacyjne podejście oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii znacznie usprawniły funkcjonowanie uczelni, wpływając pozytywnie na jakość nauczania i komfort studentów.
Akademia WSB od wielu lat konsekwentnie realizuje strategiczny kierunek rozwoju Cyfrowa AWSB. Naszym celem jest bycie liderem w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w obszarze dydaktyki, administracji, badań i rozwoju, po to by konsekwentnie podnosić jakość usług i rozwijać kompetencje cyfrowe studentów i pracowników uczelni.
Udział w konferencji został sfinansowany z projektu „Perfect - Regionalna Inicjatywa Doskonałości w Akademii WSB" realizowanego w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” na lata 2019-2023.