Zagadnienia, które poruszono podczas sesji dotyczyły m.in. tego, komu kryzys nie wyrządził krzywdy, czy branże wykorzystujące Internet osiągną sukces w pandemii i jakie sektory po epidemii odbudują się szybko. Próbowano również znaleźć odpowiedź na pytania czy i jak wzmacniać branże względnie odporne na kryzys? Omawiano także znaczenie stabilnych, perspektywicznych branż na rynku pracy i kształcenie dla nich kadr.
EEC Online ze względu na pandemię zyskał nieco inną formę, odbył się online i w dużej mierze poświęcony był gospodarczym tematom związanym z koronawirusem. Gospodarka w nowej rzeczywistości, wnioski z pandemii, które warto wyciągnąć już teraz, szybkość i skala reakcji UE na kryzys, cyfrowa rewolucja w handlu, przyszłość sektora energetycznego po koronawirusie – tematów było bardzo wiele. Organizatorzy transmitowali i agregowali zapisy webinariów, prezentacji, rozmów i debat online.
Europejski Kongres Gospodarczy to największe spotkanie gospodarcze Europy Centralnej, które stało się szerokim i otwartym forum wymiany doświadczeń, opinii i wiedzy o polskiej i europejskiej gospodarce, o ekonomicznych, społecznych i technologicznych uwarunkowaniach jej rozwoju.