Podczas spotkania w Wilnie, które odbyło się na początku marca 2022, cały czas towarzyszyła nam atmosfera, która jest wyczuwalna teraz na całym świecie – związana z wojną na Ukrainie. Widzimy, że realizowany projekt stał się teraz jeszcze bardziej potrzebny i aktualny, podobnie jak tematyka edukacji międzykulturowej. Wspólnie z uczestnikami zastanawialiśmy się, co jeszcze zrobić, by ulepszyć naszą pracę naukową. Każdy z nas poczuł, że pomaga tak, jak tylko potrafi. Realizujemy ważny projekt i wierzymy, że pomoże on nauczycielom i dzieciom. Mamy już rezultaty z Polski i Wilna – bardzo pozytywny feedback i zainteresowanie studentów przedmiotem. Aktualnie kurs trwa na Uniwersytecie w Ostravie – mówi dr Karolina Walancik z Akademii WSB, kierownik projektu.
Projekt trwa już drugi rok. Program dotyczy edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w formie e-learingowej platformy online - kursów dla studentów, nauczycieli i przyszłych nauczycieli dzieci uchodźców opracowany przez międzynarodowy zespół ekspertów.
W ramach projektu odbyło się już spotkanie zdalne organizowane przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej, wizyta w Helsinkach i wizyta w Wilnie. We wrześniu zaplanowano spotkanie w Ostravie Całość projektu podsumuje Międzynarodowa Konferencja, która odbędzie się w Akademii WSB w lutym 2023 roku.