Internet stanowi przestrzeń, w której każdy użytkownik znajdzie nieograniczoną ilość informacji na każdy temat. Ze względu na swoje specyficzne cechy, takie jak dostępność, łatwość przetwarzania informacji i jej archiwizacji, stanowi ważne źródło preferowane przez nauczycieli i uczniów. Okazuje się jednak, że Google to nie wszystko, a dostępne poprzez popularną wyszukiwarkę informacje stanowią tylko niewielki wycinek nieograniczonych zasobów dostępnych w sieci. Problem polega na dostępie i wyborze informacji o odpowiedniej jakości, tym bardziej, że współcześnie jedną z najważniejszych umiejętności oczekiwanych w społeczeństwie informacyjnym jest wartościowanie informacji.
Podczas szkolenia uczestnicy poznają wybrane repozytoria, wydawnictwa instytucji naukowych, wydawnictwa towarzystw naukowych i think tanków, wyszukiwarki i bazy danych. Każdy uczestnik zapozna się zarówno z bazami bibliograficznymi, pełnotekstowymi, jak i hybrydowymi. Mowa będzie również o serwisach i repozytoriach udostępniających polskie publikacje (wiarygodne i naukowe) bezpłatnie w sieci.
Warsztaty przeprowadzą specjalistki z zakresu informacji naukowej: mgr Marta Bednarczyk i mgr Anna Suchecka, reprezentujące Bibliotekę Akademicką Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Warsztaty odbędą się w dniu 24 lutego 2015 r. o godz. 16:15 w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej ul. Cieplaka 1c. Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne i potwierdzone certyfikatem.
Uwaga! Ponieważ seminarium będzie odbywało się w pracowni komputerowej liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.
Szczegółowe informacje:
dr Danuta Morańska
dmoranska@wsb.edu.pl
mgr inż. Krzysztof Orzechowski
korzechowski@wsb.edu.pl
tel. 32 295 93 65