W trakcie kilkudniowego pobytu w Norwegii miała okazję poznać m.in. strukturę organizacyjną Uniwersytetu, strategię rozwoju oraz ofertę edukacyjną. Ponadto, podczas swojej wizyty była możliwość zapoznania się z rozwiązaniami architektonicznymi stosowanymi przez UiT, w ramach dostępności Uczelni dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym dla osób z niepełnosprawnością.
Nie zabrakło również czasu, by odwiedzić wybrane wydziały, Bibliotekę Uniwersytecką oraz Norweskie Muzeum Uniwersytetu Arktycznego, w których poznać można m.in. historię północnej Norwegii i rdzennej ludności.
Uniwersytet Arktyczny Norwegii (UiT) jest trzecim co do wielkości w Norwegii i najbardziej wysuniętym na północ uniwersytetem na świecie. Składa się z sześciu kampusów w różnych miastach północnej Norwegii, a główny kampus znajduje się w Tromsø. Działaność uniwersytetu skupia się przede wszystkim na tematach o dużym znaczeniu społecznym takich jak: zmiany klimatyczne, eksploatacja zasobów Arktyki i zagrożenia środowiskowe. Kluczowe badania UiT koncentrują się na środowisku polarnym, badaniach klimatu, rdzennej ludności, transformacji pokoju i konfliktów, telemedycynie, biologii medycznej, fizyce kosmicznej, naukach o rybołówstwie, bioprospekcjach morskich, językoznawstwie i chemii obliczeniowej. Sieć ARCTOS na Wydziale Nauk Biologicznych, Rybołówstwa i Ekonomii jest liderem w badaniach nad morskimi ekosystemami arktycznymi i ważnym partnerem Norweskiego Instytutu Polarnego w Tromsø. Wydział Fizyki koncentruje się na zorzy polarnej i badaniach kosmosu. Wszystkie te instytuty cieszą się wysoką międzynarodową renomą.