Legia Akademicka - wręczenie kart powołań studentom Akademii WSB

Dziś (środa 15 czerwca br.) odbyło się wręczenie kart powołań studentom Akademii WSB, którzy odbyli część teoretyczną w ramach V edycji programu Legia Akademicka. Program ten realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Nasza Uczelnia jako jedna z dwóch uczelni niepublicznych w województwie śląskim zakwalifikowała się do prowadzenia programu.

Karty powołań są wręczane wspólnie z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Będzinie. W imieniu Szefa Centrum karty powołania wręczy zastępca – mjr Jacek Łukasik, dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB -  Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB, dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB – Dyrektor Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB.

W V edycji Legii Akademickiej udział wzięły 3 grupy modułu podstawowego i 3 grupy modułu podoficerskiego, a także 3 studentów w module oficerskim.

Życzymy uroczystego złożenia przysięgi, zdobywania stopni podoficerskich i oficerskich w dalszej karierze.

Legia Akademicka

Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych