26.10.2022

Ogólnopolskie warsztaty z zarządzania projektami i udział Akademii WSB w Seminarium PM Edukacja 2022

W ramach współpracy z Międzynarodową organizacją IPMA Young Crew Polska Członkowie Międzywydziałowego Koła Naukowego ProjectGO, w tym Laureaci Złotego Indeksu, uczestniczyli w Warsztatach z zarządzania projektami dla studentów i młodych kierowników Projektów.

Tegoroczne warsztaty w formule co-creation odbyły się pod hasłem Zrównoważone zarządzanie projektami.  To niepowtarzalna okazja do poszerzenia swoich kompetencji oraz wzbogacenia swojego CV, a także networkingu ze Studentami z Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Szczecińskiego.

W kolejnym dniu silna grupa studencka wraz Koordynatorem ds. IPMAStudent dr inż. Anną Śmiglewicz uczestniczyła w kolejnej edycji Seminarium Project Management Edukacja 2022 -  organizowanego przez Stowarzyszenie International Project Management Association Polska  w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Konferencja była podsumowaniem akredytacji IPMA - Student w roku akademickim 2021/22. Podczas wydarzenia nastąpiło wręczenie Certyfikatów Akredytowanym Uczelniom i Certyfikatów IPMA-Student. Akademia WSB uzyskała międzynarodową akredytację udzieloną przez IPMA Polska w zakresie prowadzenia certyfikacji IPMA-Student w ramach 11 ścieżek akredytacyjnych zgodnie z wytycznymi CERT IPMA Polska.

Kolejnym punktem konferencji był Panel dyskusyjny pod nazwą ”Nowa normalność, czyli jak pandemia COVID-19 wpłynęła na obszar zarządzania projektami w różnych branżach, w tym na kształcenie na uczelniach wyższych” Moderator panelu: dr hab. Emil Bukłaha, prof. SGH w Warszawie.

Uczestnicy panelu:

• mgr Marzena Cząstkiewicz – Project Team Lead, Capgemini Polska
  • mgr inż. Romana Kukurba – Project Manager, Trener zarządzania projektami
  • dr inż. Anna Śmiglewicz – Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • mgr inż. Paweł Charążka – Dyrektor Departamentu Zarządzania Zmianami i Procesami w Banku Gospodarstwa Krajowego
  • dr Marek Wąsowicz – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • dr Adam Weinert – SMW Business Development, Fundacja na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Podczas konferencji nastąpił również Finał Konkursu Project Master 2022, rozdano dyplomy oraz nagrody Zwycięzcom oraz Wyróżnionym autorom prac z zakresu zarządzania projektami w kategorii pracy licencjackiej, magisterskiej, podyplomowej oraz doktorskiej.

Podsumowaniem dnia było uczestnictwo zgromadzonych gości:

• w warsztatach praktycznych dla nauczycieli LEGO GAME: Train the Trainer - Prowadzący: dr inż. Mateusz Trzeciak, Politechnika Śląska
  • w warsztatach praktycznych dla studentów Zwinne zarządzanie projektami z LEGO. – Prowadzący dr hab. Mateusz Juchniewicz, prof. SGH, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Seminarium PM Edukacja to okazja do spotkania się Koordynatorów IPMAStudnet z Asesorami i wymiany swoich doświadczeń w zakresie prowadzonej w Uczelni certyfikacji.

Dwudniowy, bardzo intensywny projektowy wyjazd Studencki ponad wszystko pozwolił na integrację członków koła Naukowego, był okazją do wymiany doświadczeń, networking pozwolił na poznanie nowych ludzi i nawiązanie relacji z zapewnieniem dalszej współpracy! W wyjeździe uczestniczyli Studentki i Studenci, członkowie koła z Wydziału Nauk Stosowanych w Dąbrowie Górniczej, z Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie oraz z Wydziału Zamiejscowego w Żywcu.

Międzywydziałowe koło Naukowe ProjectGO zaprasza do swoich szeregów. Zainteresowany? Nie zwlekaj, podejmij wyzwanie i stwórzmy razem pierwszy wspólny projekt! Zapisy u Opiekuna Koła dr inż. Anna Śmiglewicz asmiglewicz@wsb.edu.pl

ProjectGO - Międzywydziałowe Studenckie Koło Naukowe - Akademia WSB

Wyjazd zrealizowany w ramach projektu „EduLider – Rozwój Akademii WSB dla regionu”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych