13.04.2023

Pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kierunku Socjologia dla Akademii WSB

Studia na kierunku Socjologia w Akademii WSB uzyskały pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Komisja zwróciła szczególną uwagę na wyróżniającą się współpracę Uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym w zakresie ocenianego kierunku, a także na udział interesariuszy we współtworzeniu programu studiów.

Jak podkreślono w raporcie powizytacyjnym: „Dobrą praktyką jest ścisła współpraca z interesariuszami zewnętrznymi, szeroko reprezentowanymi przez podmioty wszystkich sektorów, w doskonaleniu programu kształcenia, ich współudział w jego realizacji (warsztaty, zajęcia terenowe, staże, praktyki zawodowe), a także w aktywnym procesie kształtowania umiejętności i kompetencji społecznych i zawodowych przyszłych absolwentów tego kierunku. Ponadto realizacja nieszablonowego programu „3 dni studiujesz, 2 pracujesz", wypracowanego i realizowanego z otoczeniem społeczno-gospodarczym wyróżnia Uczelnię na tle innych szkół wyższych, dając możliwość studentom łączenia studiów z pracą zawodową”.

Dodatkowo, Komisja podkreśliła wysoki stopień umiędzynarodowienia kształcenia: „Dobrą praktyką prowadzoną przez Uczelnię w zakresie kryterium (umiędzynarodowienia) jest stopień angażowania kadry akademickiej w projekty międzynarodowe we współpracy z ośrodkami i instytucjami na całym świecie.”

Przykładami mogą być projekty międzynarodowe finansowane z grantów Erasmus+, czy współpraca Akademii WSB z NATO Defence Education Enhancement Programmes (DEEP) w zakresie wdrażania rozwiązań VR/AR w procesie edukacyjnym”.

Ocena pozytywna jest wynikiem ciągłego doskonalenia jakości kształcenia w Akademii WSB.

To już kolejna pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) dla Akademii WSB. Pozytywne oceny otrzymały także kierunki:

• Bezpieczeństwo Narodowe
  • Transport

Akademia WSB otrzymała także międzynarodową akredytację Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT) dla kierunków Transport oraz Informatyka.

ZAPRASZAMY NA STUDIA:

SOCJOLOGIA