Seminarium odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej ul. Cieplaka 1c.
Smartfony i tablety, to dziś najpowszechniejsze na świecie urządzenie komputerowe z dostępem do Internetu. Mają duży potencjał edukacyjny, są powszechnie dostępne, energooszczędne, poręczne i coraz tańsze. Są urządzeniami, którymi z powodzeniem mogą posługiwać się osoby o niskich kompetencjach technicznych oraz o specjalnych potrzebach. Są jednak technologiami na tyle młodymi, że nie znalazły jeszcze swojego stałego miejsca wśród wachlarza stosowanych przez nauczycieli środków dydaktycznych. Tymczasem pierwsze doświadczenia pokazują, że w prosty sposób można osiągnąć znakomite rezultaty.
Seminarium poprowadzi mgr Lechosław Hojnacki, metodyk mobilnej edukacji, który korzystając z bogatych doświadczeń nauczycieli ze szkół, z którymi współpracuje przedstawi:
• skuteczne podejście technologiczne i metodyczne,
• sposoby zintegrowania mobilnych technologii z warsztatem nauczyciela w różnych warunkach technicznych, finansowych i środowiskowych,
• sposoby unikania błędów i niebezpieczeństw,
• praktyczne przykłady dobrych praktyk,
• przykłady mobilnych urządzeń zalecanych i tych, w które nie warto inwestować oraz przydatnych akcesoriów – o różnej dostępności finansowej, dla każdej kieszeni i do każdego zastosowania.
W trakcie seminarium postaramy się rozwiać wiele wątpliwości, uprzedzeń i obaw.
Zaprezentowane na seminarium praktyki, pomysły i rozwiązania możliwe są do wdrożenia w każdych warunkach, bez znaczących nakładów finansowych, przez nauczycieli wszystkich przedmiotów.
Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne. Każdy z uczestników uzyska certyfikat uczestnictwa.
Serdecznie zapraszamy.
Wspólnie budujmy edukację na miarę XXI wieku!
Program seminarium 30 września 2014 r.
15.00 - 15.30 Rejestracja uczestników
15.30 - 15.35 Powitanie uczestników – dr Danuta Morańska
15.35 - 15.45 Otwarcie Seminarium JM Rektor WSB w Dąbrowie Górniczej, prof. nadzw. Zdzisława Dacko-Pikiewicz,
15.45 - 16.00 Wystąpienia gości
16.00 - 17.30 „Urządzenia mobilne w szkole, czyli jak zastosować smartfony i tablety na zajęciach dydaktycznych” prowadzący: mgr inż. Lechosław Hojnacki – Superbelfer, Część I.
17.30 - 17.45 Przerwa na kawę
17.45 - 19.00 „Urządzenia mobilne w szkole, czyli jak zastosować smartfony i tablety na zajęciach dydaktycznych” prowadzący: mgr inż. Lechosław Hojnacki – Superbelfer, Część II.
19.00 - Podsumowanie i zakończenie spotkania
Inicjatywę patronatem objął Śląski Kurator Oświaty