Medal dla Akademii WSB na I Kongresie Nauk o Bezpieczeństwie

Reprezentacja Katedry Nauk o Bezpieczeństwie Akademii WSB wzięła udział w I Kongresie Nauk o Bezpieczeństwie, który odbył się w dniach 21-22 czerwca br. w Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku. Podczas wydarzenia, w imieniu Rektor Akademii WSB – prof. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, prof. dr hab. Bernard Wiśniewski, Dyrektor Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie odebrał medal z okazji 15-lecia kierunku Bezpieczeństwo Narodowe w Akademii WSB, który wręczył dr hab. Janusz Gierszewski, prof. UP, Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Uniwersytetu Pomorskiego.

Wystąpienia naukowców Akademii WSB:

• prof. dr hab. Bernard Wiśniewski – Dyrektor Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie AWSB

wystąpienie „Czas i środowisko jako podstawowe determinanty bezpieczeństwa”,

udział w debatach: „Granice nauk o bezpieczeństwie”, „Wybrane problemy prowadzenia badań w naukach o bezpieczeństwie”.

• dr hab. Andrzej Czupryński, prof. AWSB – Zastępca Dyrektora Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie AWSB

wystąpienie „Stosowane strategie poznawcze w naukach o bezpieczeństwie”,

debata „Wybrane problemy prowadzenia badań w naukach o bezpieczeństwie”.

• dr hab. Paulina Polko, prof. AWSB – Kierownik Katedry Nauk o Bezpieczeństwie AWSB

wystąpienie: „Migracje jako kwestia bezpieczeństwa w ujęciu teorii sekurytyzacji i wybranych podejść krytycznych”.

• dr hab. Ryszard Szynowski, prof. AWSB – Kierownik Seminarium Doktorskiego AWSB w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie; prowadzenie warsztatów dla doktorantów.

Seminarium doktorskie w dyscyplinie inżynieria bezpieczeństwa

Seminarium doktorskie w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie