09.09.2020

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego patronem Konferencji

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego objęło patronatem honorowym I Międzynarodową Konferencję Naukową „Współczesne problemy zarządzania i marketingu w instytucjach kultury” organizowaną przez Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

„Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie  tego interesującego wydarzenia życzę wielu sukcesów w dążeniu do wyznaczonych celów i osobistej satysfakcji.” – czytamy w liście nadesłanym do Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie z Biura Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konferencja  „Współczesne problemy zarządzania i marketingu w instytucjach kultury” odbędzie się 15 – 16 listopada 2013 r. Będzie to wydarzenie o charakterze transgranicznym, które ma stanowić forum wymiany wiedzy dotyczącej nowoczesnych metod, koncepcji i modeli zarządzania, mających obecnie zastosowanie w teorii i praktyce zarządzania instytucjami kultury. Będą poruszane takie tematy jak m.in. metody i techniki badań w instytucjach kultury, planowanie strategiczne, sposoby zarządzania, finansowanie działalności, mecenat i sponsoring w instytucjach kultury.

Adresatami konferencji są przedstawiciele zarówno środowisk naukowych, jak i biznesowych zainteresowanych tematyką nowoczesnych koncepcji zarządzania w kulturze. W skład rady programowej weszli najwybitniejsi przedstawiciele świata nauki z Polski i Czech, a honorowy patronat sprawują, obok Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, również:

- Jej Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz,
- Narodowe Centrum Kultury,
- Polska Akademia Umiejętności,
- Polskie Towarzystwo Ekonomiczne,
- Śląskie Towarzystwo Marketingowe,
- Stowarzyszenie Menedżerowie Kultury,
- Polski Związek Kulturalno – Oświatowy,
- Starosta Powiatu Cieszyńskiego,
- Burmistrz Cieszyna.

Zgłoszenia udziału w konferencji przyjmowane są do 31.07.2013.