Wśród wielu uczestników biorących udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Biznesu znaleźli się uczniowie m.in. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu, którzy wzięli udział w szkoleniu nt. „Jak zdobyć wymarzone stanowisko pracy? Kreatywne CV i mapy myśli drogą do rozwoju kariery”. Natomiast uczniowie Technikum nr 6 w Sosnowcu wzięli udział w szkoleniu pt. „Jak tworzyć innowacyjne pomysły na biznes”. Prowadzącą oba szkolenia była Koordynator Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Małgorzata Małecka – Tomala.
14 listopada 2016 r. był to dzień Inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości poświęcony tematowi historii pieniądza i tego czym on właściwie jest. Wykład poprowadził dr Tomasz Kasprowicz, Adiunkt w Katedrze Przedsiębiorczości Międzynarodowej i Finansów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, uzyskał doktorat na Southern Illinois Univeristy i jest absolwentem National-Louis University w USA.
15 listopada 2016 r. odbyły się warsztaty i szkolenia z zakresu kreatywności – „Jak zdobyć wymarzone stanowisko pracy? Kreatywne CV i mapy myśli drogą do rozwoju kariery”- prowadzone przez Panią Małgorzatę Małecką – Tomalę; z zakresu finansów - „Nie stój – inwestuj!” prowadzone przez Fundację Giełdy Papierów Wartościowych oraz Gra menedżerska z Kali się - prowadzoną przez Arkadiusza Sokola oraz warsztaty „Mama wraca do gry. Czyli jak zaplanować swoją karierę tak, żeby była zgodna z Tobą i rolą mamy” - prowadzone przez Panią Małgorzatę Binias-Wilgę.
16 listopada 2016 r. poświęcony był tematom Personal Branding, w ramach szkoleń: „Personal branding w mediach społecznościowych” – prowadzone przez Pana Jacka Urodę , „Najbardziej znany sekret marketingu” prowadzone przez Pana Mikołaja Kokot oraz „Jak robić wrażenie profesjonalisty?” – prowadzone przez Panią Aleksandrę Frątczak - Biś.
17 listopada 2016 r. był dniem przedsiębiorczości, podczas którego studenci mogli zapoznać się z informacją na temat rozwoju pracownika, określenia drogi i kierunku awansu oraz kariery, mogli również zobaczyć jak wygląda ścieżka kariery w takich firmach jak PZU, Emap System, Jeunesse czy Sine Qua Non w Katowicach . Studenci i uczniowie szkół ponad gimnazjalnych brali w tym dniu również udział w wykładach na temat „Form prawnych prowadzenia działalności gospodarczej dla start-upów” prowadzone przez Pana Zbigniewa Macieja Szymik oraz „Jak skutecznie nabrać rozpędu do działania” – powadzone przez Pana Tomasza Derbę.
18 listopada 2016 r. podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości minęła 1. rocznica założenia Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który powstał z wspólnej inicjatywy WSB, Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza, Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, Akceleratora Biznesu Bussines Link Katowice oraz Stowarzyszenia Przedsiębiorców Zagłębia.
W tym dniu również organizowany był DZIEŃ START UPÓW – w tym dniu odbyły się zajęcia dla najmłodszych pt. „Mali przedsiębiorcy - nauka tworzenia map myśli dla najmłodszych” – prowadzone przez Panią Małgorzatę Małecką – Tomala- Koordynatora Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, warsztat dla uczniów klasy 5. Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej. Mapy myśli to jedno z najlepszych narzędzi do rozwoju kreatywności i przedsiębiorczości od najmłodszych lat. Podczas warsztatu uczniowie wykorzystali mapy myśli do kreatywnej zabawy i nauki prowadzenia własnego biznesu.
Tego dnia odbyło się również szkolenie Action Learning - „Zaczynamy się uczyć tylko wtedy, gdy przyznajemy, że czegoś nie wiemy” prowadzone przez coacha - Panią Urszula Leiss. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej to także warsztaty Design Thinking. Myślenie projektowe uczy wychodzenia poza utarte schematy działania oraz patrzenia na produkty i usługi z perspektywy klienta. Design Thinking było spotkaniem kreacyjnym, z dużą dawką pozytywnej energii, integrującym poprzez współtworzenie – prowadzone przez Panie Agnieszkę Jasińską i Agnieszkę Wyszyńską.
Jak tworzyć innowacyjne pomysły na biznes? - Jaki jest najbardziej zaskakujący pomysł na biznes? Wielu szuka innowacyjnej idei, która sprawi, że staną się milionerami. Tymczasem każdy ma jakieś hobby, wykonuje jakąś pracę, uczy się czegoś lub zdobywa nowe umiejętności. To są obszary, w których w pierwszej kolejności należy szukać pomysłów na biznes podkreślała - Małgorzata Małecka – Tomala- Koordynator Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości podczas swojego szkolenia.
19 listopada 2016 r. to dzień w którym uczniowie i studenci mogli skorzystać z doradztwa zawodowego – podkreśla Dr Magdalena Kot-Radojewska - Kierownik Akademickiego Biura Karier, miejscu gdzie można uzyskać informacje na temat nowych trendów tworzenia dokumentów aplikacyjnych, przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz zapoznają się z aktualnymi ofertami pracy, praktyk, staży.
Uczestnicy mogli również skorzystać z porad prawnych, których udzielał Pan Łukasz Staszel - Prawnik, doradca prawny Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, asystent w Katedrze Prawa i Administracji WSB. W ramach konsultacji każdy student WSB będzie mógł skorzystać z profesjonalnego doradztwa w zakresie różnorodnych obszarów prawnych. Konsultant udzielił porad m.in. z zakresu prawa rodzinnego, karnego, administracyjnego czy cywilnego. Doradzał w kwestiach przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz wytłumaczy mechanizm działania ubezpieczeń społecznych.
Podsumowaniem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, które to miało miejsce w niedzielę 20.11.2016 r. był Wielki test języka angielskiego „Język w biznesie”. Jest to ogólnopolskie wydarzenie, dające możliwość bezpłatnego sprawdzenia poziomu znajomości języka angielskiego każdemu mieszkańcowi Polski.