Zrealizowane projekty współfinansowane z innych źródeł

Uczelnie szkołom – o finansach NBP. Edycja II

Termin realizacji: 22.12.2021 r. – 30.04.2022 r.
Wartość projektu: 108 000,00 zł
Numer projektu: NBP-DEW-WPE-PM-0662-00266-2021

Projekt był współfinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Celem głównym projektu był wzrost wiedzy i umiejętności u uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz klas 1-2 szkół średnich, z terenu województwa śląskiego i małopolskiego, w zakresie zarządzania budżetem domowym i własnymi pieniędzmi, bezpiecznego dokonywania płatności gotówkowych i  bezgotówkowych, oszczędzania i inwestowania, zaciągania kredytów, pożyczek i ubezpieczenia, głównych instytucji wpływających na stabilność ekonomiczną i finansową kraju. Ponadto, celem projektu było poszerzenie świadomości i wiedzy w w/w zakresie społeczności lokalnej, rodziców i nauczycieli.

W ramach projektu zrealizowano:

• warsztaty ekonomiczne i informatyczne,
  • warsztaty z zakresu przedsiębiorczości i planowania kariery,
  • wizyty studyjne online w Oddziale NBP w Katowicach,
  • konkurs "Cyberpolicjant. Transakcje elektroniczne i bezgotówkowe dla każdego".

Uczelnie szkołom – o finansach NBP. Finansowy Parasol Ochronny

Termin realizacji: 01.02.2020 r. – 30.12.2020 r.
Wartość projektu: 145 500,00 zł
Numer projektu: NBP-DEW-WPE-AB-0662-0075-2020

Celem głównym projektu był wzrost wiedzy i umiejętności u uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz klas 1 szkół średnich, z terenu województwa śląskiego, w zakresie zarządzania budżetem domowym i własnymi pieniędzmi, bezpiecznego dokonywania płatności gotówkowych i  bezgotówkowych, oszczędzania i zaciągania kredytów, pożyczek i ubezpieczenia, inwestowania, głównych instytucji wpływających na stabilność ekonomiczną i finansową kraju. Ponadto, celem projektu było poszerzenie świadomości i wiedzy w w/w zakresie społeczności lokalnej, rodziców i nauczycieli.

W ramach projektu zrealizowano:

• warsztaty ekonomiczne i informatyczne
  • konkurs "Pieniądz wczoraj, dziś i jutro"
  • grę edukacyjną "Food-Truck".