dr n. o zdr. Daria Jorg – psycholog, psychodietetyk, koordynator projektu
Swoją praktykę psychologiczną prowadzę na kilku ścieżkach: psychoseksuologii, psychodietetyki oraz psychologii ogólnej.
Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą, prowadzę konsultacje psychologiczne indywidualne, rodzinne oraz par. Konsultacje odbywają się stacjonarnie w gabinecie oraz on-line (za pomocą komunikatorów internetowych lub telefonicznie).
Specjalizacja w sferze seksualnej
Pracuję z osobami doświadczającymi trudności w sferze seksualnej, trudności te dotyczą różnych aspektów: od tożsamości płciowej po zaburzenia seksualne. Ukończyłam w tym zakresie 4-letnie szkolenie podyplomowe uzyskując tytuł specjalisty w zakresie psychoseksuologii, uzyskałam również Certyfikat Specjalisty w zakresie Seksuologii Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego. Praktyki klinicznej nabierałam podczas staży specjalizacyjnych w Zakładzie Seksuologii Medycznej i Psychoterapii CMKP w Warszawie, pracy w szpitalu ginekologiczno-położniczym Inflancka w Warszawie oraz w prywatnych klinikach.
PRACA Z ZABURZENIAMI ODŻYWIANIA
Pracuję również z pacjentami z zaburzeniami odżywiania, problemami żywieniowymi oraz z osobami z nadwagą i otyłością, w tym z pacjentami przygotowującymi się do operacji bariatrycznych oraz po nich. W pracy psychodietetycznej koncentruję się na psychologicznych przyczynach problemów z wagą, kształtowaniu i utrzymywaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Aby wspierać swoją pracę w tym zakresie ukończyłam studia podyplomowe na kierunku psychodietetyka oraz studia podyplomowe na kierunku dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych. Doświadczenia w tym zakresie nabierałam podczas pracy w szpitalu wielospecjalistycznym im. Orłowskiego CMKP w Warszawie jako psycholog i pełnomocnik dyrektora w zakresie programu KOS-BAR oraz prywatnych klinikach w Katowicach i Warszawie, gdzie miałam okazję pracować zarówno indywidualnie z pacjentami, w ścisłej współpracy z dietetykiem oraz w pełnym zespole terapeutycznym.
Jestem jednak przekonana, że wiedza psychologiczna znajduje zastosowanie nie tylko w sytuacjach kryzysowych. Uzyskanie wglądu – zrozumienie swojego zachowania, emocji, myśli, schematów działania, umiejętność formułowania i realizacji założonych celów pomaga nam w życiu codziennym – od życia prywatnego po zawodowe.
Od 2014 roku pracuję również jako nauczyciel akademicki najpierw na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w Zakładzie Zdrowia Reprodukcyjnego i Seksuologii, a aktualnie w Akademii WSB. W ramach pracy akademickiej prowadzę zajęcia dydaktycznie ze studentami i doktorantami, seminaria dyplomowe oraz jestem opiekunem prac powstających w Studenckim Kole Naukowym.
Jestem autorem i współautorem artykułów naukowych oraz rozdziałów publikowanych w czasopismach i monografiach naukowych. Wielokrotnie byłam również prelegentem oraz prowadziłam warsztaty na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach specjalistycznych, warsztatach i szkoleniach.