Tytuł projektu: "EduLider – wsparcie działań Akademii WSB na rzecz studentów, uczniów i przedsiębiorstw zgodnie z potrzebami zielonej i cyfrowej gospodarki"
Nr projektu: FELS.10.25-IZ.01-05G1/23-003
Wartość projektu: 5 145 206,00 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 5 145 206,00 zł
Okres realizacji projektu: 01.02.2024 - 30.06.2026 r.
#FunduszeEuropejskie

Projekt "EduLider – wsparcie działań Akademii WSB na rzecz studentów, uczniów i przedsiębiorstw zgodnie z potrzebami zielonej i cyfrowej gospodarki" realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 finansowanego ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, Priorytet X Fundusze Europejskie na transformację, Działanie 10.25 Rozwój kształcenia wyższego zgodnie z potrzebami zielonej gospodarki.

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie rozwoju kształcenia wyższego w Akademii WSB (AWSB), zgodnie z potrzebami zielonej gospodarki. Realizacja tego celu przyczyni się do wzmocnienia istniejących i zdobycia nowych kompetencji dotyczących rozwoju zielonej i cyfrowej gospodarki wśród studentów i kadry naukowej uczelni, a także uczniów szkół średnich i parcowników przedsiębiorstw w 7 podregionach województwa śląskiego objętych procesem transformacji. Projekt jest komplementarny względem projektu "Kompleksowe wsparcie rozwoju Akademii WSB zgodnie z potrzebami zielonej i cyfrowej gospodarki" i jego zadania mają na celu wsparcie AWSB w zagadanieniach, które nie zostały uwzględnione ww. projekcie.

Projekt będzie realizowany w okresie od 02.2024 do 06.2026.

Struktura zadaniowa:

• Zadania związane ze wsparciem Akademickiego Biura Karier, w szczególności w realizacji zadań w oddziałach zamiejscowych (region Bielski)
  • Wsparcie transferu wiedzy i technologii w AWSB, które odbywać się będzie poprzez przeprowadzenie szkoleń dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw, które chcą stosować zasady GOZ i wdrażać innowacyjne procesy i technologie oraz wypracowanie konkretnych rozwiązań wdrożeniowych z przedsiębiorstwami na podstawie uzyskanej na AWSB wiedzy.
  • Zwiększenie atrakcyjności AWSB poprzez doposażenie pracowni i laboratoriów w sprzęt i oprogramowanie pozwalające kształcić w sposób praktyczny i efektywny. Przeprowadzone zostaną także szkolenia kadry AWSB, któe pozwolą jej na efektywne wykorzystywania nowej infrastruktury, a także umożliwią kształcenie studentów i uczniów z użyciem najnowszych metod i technik edukacyjnych.
  • Wsparcie przez AWSB uczniów szkół średnich poprzez kursy przygotowawcze do egzaminu maturalnego oraz kurs przygotowujący do studiów na poszczególnych kierunkach.

Efektem projektu będzie zwiększenie kompetencji osób uczących się i pracujących w podregionach województwa śląskiego objętych wsparciem.

Rezultaty projektu:

Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu
Liczba osób, które uzyskały zielone kwalifikacje po opuszczeniu programu