Spotkanie z dr inż. Januszem Mleczko

Zapraszamy studentów Informatyki WSB z Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie na spotkanie z dr inż. Januszem Mleczko – konsultantem ds. systemów zarządzania produkcją w firmie REKORD.SL.

Termin:
30.11.2013 r. – sala 206 WSB Wydział Zamiejscowy w Cieszynie, godz. 13:50

Temat spotkania:
 „Implementacja systemu klasy ERP w przedsiębiorstwie”

Cel wykładu:
Implementacja sytemu klasy ERP w przedsiębiorstwie

1. W ramach pierwszej części wykładu przedstawiona zostanie charakterystyka ogólna systemów klasy ERP. Na przykładzie rozwoju produktu od lat 90-tych do chwili obecnej zostaną zarysowane tendencje  w zarządzaniu wspomaganym komputerowo oraz  rosnące wymagania dotyczące implementacji. Zostanie scharakteryzowany zakres funkcjonalny pakietu Rekord.ERP oraz współczesne kierunki jego rozwoju. Na kilku przykładach zrealizowanych projektów w przedsiębiorstwach różnych branż, ukazana zostanie rola  systemów informatycznych we wspomaganiu procesów biznesowych przedsiębiorstwa.
  2. Część druga obejmuje aspekty związane z możliwościami technicznymi, prawnymi oraz uwarunkowaniami praktycznymi stosowania dokumentów elektronicznych w procesach zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych przedsiębiorstwa. Podane zostaną liczne przykłady implementacji przedsiębiorstwa „bez papieru” w obszarze projektowania wyrobu, planowania produkcji,  wytwarzania wyrobu oraz  procesów handlowych i sprzedażowych.
  3. Część trzecia dotyczy współczesnych problemów zarządzania produkcją wyrobów dostosowanych do potrzeb klienta wyrobów kastomizowanych. Jest próbą odpowiedzi na pytanie o  możliwości zastosowania uproszczonych metod planowania w warunkach produkcji rodzin produktów opcjonalnych z wykorzystaniem systemów B2B, ERP, MES  oraz metodyki opartej o założenia TOC. W trakcie wykładu pokazane zostaną przykłady realnych, współczesnych problemów przedsiębiorstw rozwiązywane z wykorzystaniem narzędzi informatycznych.

Janusz Mleczko  (dr inż.)  jest głównym konsultantem ds. systemów zarządzania produkcją firmy Rekord.SI oraz wieloletnim wykładowcą. Autor  praktycznych rozwiązań dla przedsiębiorstw z zakresu komputerowego wspomagania procesów biznesowych. Prowadzi wykłady i badania z zakresu inżynierii produkcji oraz implementacji systemów informatycznych w praktykę produkcyjną.   Przez wiele lat był pracownikiem zakładów przemysłowych: najpierw OBRMiR  Redor, a później Zakładów metalurgicznych w Trzebini. Projektant i współautor modułów produkcyjno-logistycznych pakietu REKORD.ERP. Menedżer wielu projektów i wdrożeń systemów informatycznych w przedsiębiorstwach produkcyjnych w branży metalowej, maszynowej, przetwórstwa tworzyw sztucznych, ale również firm handlowych i usługowych. Był szefem projektów wdrożeń zintegrowanego systemu zarządzania REKORD.ERP  w kilkudziesięciu przedsiębiorstwach, m. in. w PMP Radom, Lys Fusion Istebna, Seco/Warwick SA, Seco/Warwick Europe, Inofama Inowrocław, Famed Żywiec, Befared SA. Specjalizuje się w procesach biznesowych małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych. Jest również współautorem podręcznika akademickiego Zintegrowane Systemy Zarządzania, autorem rozdziałów Poradnika Kierownika Produkcji oraz   licznych publikacji z zakresu inżynierii produkcji i studiów przypadków wdrożeń systemów informatycznych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją oraz  Polskiego Towarzystwo Informatycznego.