Kierunek

LOGISTYKA - STUDIA II STOPNIA – NOWOŚĆ

W celu zapisania się na studia wybierz specjalność po prawej stronie!

Szkolenia z obsługi bezzałogowych statków powietrznych, nowoczesne laboratoria (m.in. laboratorium tradingowe, laboratorium metrologii, wirtualne laboratoria do grafiki inżynierskiej), certyfikowane szkolenia (Flexsim, AutoCAD, Catia, Ansys), wizyty studyjne u partnerów m.in. w Veronie, czy Hannoverze - to tylko niektóre z zalet studiowania logistyki na studiach magisterskich w Akademii WSB.

Absolwenci studiów inżynierskich mogą ubiegać sią o przyjęcie na studia 3-semestralne na kierunku logistyka. Absolwentów studiów licencjackich zapraszamy na studia 4-semestralne.

• Czego się nauczysz?

• Projektowania i modelowania procesów logistycznych i transportowych
    • Zarządzania łańcuchami dostaw
    • Analizy dużych ilości danych
    • Zarządzania projektami logistycznymi
    • Zastosowania zintegrowanych systemów zarządzania
    • Zagadnień związanych z logistyką w przedsiębiorstwie

Kierunek Logistyka studia II stopnia powstał w odpowiedzi na potrzeby pracodawców, którzy w ramach konsultacji eksperckich wskazali trendy w branży logistycznej, a także najbardziej poszukiwane kompetencje absolwentów studiów. Dlatego proponujemy cztery specjalności, które są odzwierciedleniem tych oczekiwań. Są to: Ekologistyka, E-commerce, Logistyka i spedycja międzynarodowa oraz Analityk procesów logistycznych. W Akademii WSB kształcimy absolwentów gotowych do podejmowania wyzwań i wyposażonych w kompetencje, których oczekuje rynek pracy. Zajęcia prowadzone są przez praktyków – ekspertów w branży logistycznej z firm takich jak Raben, TuvNord, Gruber Logistics czy Flexim.

Studenci mają również możliwość rozwoju w kole naukowym ITLogis, gdzie wspólnie z opiekunem koła realizują ciekawe projekty z obszaru logistyki.

• Program studiów

Wybrane treści programu studiów:

Logistyka studia II stopnia (uzyskiwany tytuł magister):

• studia 3 semestralne - dotyczy absolwentów studiów inżynierskich
    • studia 4 semestralne - dotyczy absolwentów studiów licencjackich

Wybrane treści podstawowe: Statystyka i zaawansowana analiza danych, logistyka w przedsiębiorstwie, metody optymalizacyjne, zarządzanie projektami

Wybrane treści kierunkowe: infrastruktura logistyczna i transportowa, projektowanie i modelowanie procesów logistycznych i transportowych, zintegrowane systemy zarządzania w logistyce

Nasz program studiów powstał we współpracy z przedstawicielami otoczenia biznesu – w tym z pracodawcami największych firm w branży logistycznej, dlatego masz pewność, że po ukończeniu kierunku logistyka, zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje, które są gwarancją sukcesu na rynku pracy.

• Uczymy praktycznie

W Akademii WSB dobrze rozumiemy, że wiedza powinna iść w parze z praktyką. Dlatego ponad 70% naszych nauczycieli na kierunku Logistyka ma doświadczenie praktyczne! Będą Cię uczyć certyfikowani eksperci min. FleXsim, ISO czy Tuv Nord. Współpracujemy z najlepszymi – wykłady, ćwiczenia, szkolenia i warsztaty prowadzą u nas przedstawiciele takich firm jak Raben, Trans.EU i wielu innych. Na organizowanych regularnie spotkaniach z praktykiem, masz możliwość osobiście poznać i porozmawiać z ciekawymi ludźmi, którzy z pasją opowiedzą o swojej pracy.

• Rekomendacje

„Do tej pory Akademia WSB realizowała kształcenie na kierunku Logistyka wyłącznie na studiach inżynierskich. Jednak od pewnego czasu dostawaliśmy liczne sygnały od studentów i absolwentów, że chcieliby kontynuować naukę na tym kierunku w ramach studiów drugiego stopnia. Po licznych konsultacjach z przedstawicielami pracodawców, z dumą prezentujemy Państwu kierunek, który został przygotowany w oparciu o najnowsze trendy w branży logistycznej, a także w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy. Specjalności, które przygotowaliśmy, doskonale wpisują się w oczekiwania pracodawców co do kompetencji przyszłych pracowników. Szeroka sieć partnerstw, które wypracowaliśmy z przedstawicielami biznesu w ramach studiów inżynierskich, pozwoliła nam opracować wysokiej jakości program studiów, którego podstawę stanowią zajęcia z doświadczonymi praktykami. Dlatego serdecznie zapraszam Państwa na studia II stopnia na kierunku Logistyka w Akademii WSB”.

dr Patrycja Mickiewicz, Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych w Akademii WSB

• Opłaty

Logistyka II stopnia ** Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) i studia zaoczne (niestacjonarne) 520 zł 280 zł* 580 zł 580 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Studia dofinansowane w ramach programu "Wsparcie na starcie - za Twoje studia płaci pracodawca"

** Nie dotyczy cudzoziemców

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Logistyce”.