Kierunek

LOGISTYKA - STUDIA II STOPNIA – NOWOŚĆ

• Czego się nauczysz?

• Projektowania i modelowania procesów logistycznych i transportowych
    • Zarządzania łańcuchami dostaw
    • Analizy dużych ilości danych
    • Zarządzania projektami logistycznymi
    • Zastosowania zintegrowanych systemów zarządzania
    • Zagadnień związanych z logistyką w przedsiębiorstwie

Kierunek Logistyka studia II stopnia powstał w odpowiedzi na potrzeby pracodawców, którzy w ramach konsultacji eksperckich wskazali trendy w branży logistycznej, a także najbardziej poszukiwane kompetencje absolwentów studiów. Dlatego proponujemy trzy specjalności, które są odzwierciedleniem tych oczekiwań. Są to: Ekologistyka, E-commerce, oraz Analityk procesów logistycznych. W Akademii WSB kształcimy absolwentów gotowych do podejmowania wyzwań i wyposażonych w kompetencje, których oczekuje rynek pracy. Zajęcia prowadzone są przez praktyków – ekspertów w branży logistycznej z firm takich jak Raben, TuvNord czy Flexim.

Studenci mają również możliwość rozwoju w kole naukowym ITLogis, gdzie wspólnie z opiekunem koła realizują ciekawe projekty z obszaru logistyki.

• Program studiów

Wybrane treści programu studiów:

Logistyka studia II stopnia (4 semestry, uzyskiwany tytuł magister):

Wybrane treści podstawowe: Statystyka i zaawansowana analiza danych, logistyka w przedsiębiorstwie, metody optymalizacyjne, zarządzanie projektami

Wybrane treści kierunkowe: infrastruktura logistyczna i transportowa, projektowanie i modelowanie procesów logistycznych i transportowych, zintegrowane systemy zarządzania w logistyce

Nasz program studiów powstał we współpracy z przedstawicielami otoczenia biznesu – w tym z pracodawcami największych firm w branży logistycznej, dlatego masz pewność, że po ukończeniu kierunku logistyka, zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje, które są gwarancją sukcesu na rynku pracy.

• Uczymy praktycznie

W Akademii WSB dobrze rozumiemy, że wiedza powinna iść w parze z praktyką. Dlatego ponad 70% naszych nauczycieli na kierunku Logistyka ma doświadczenie praktyczne! Będą Cię uczyć certyfikowani eksperci min. FleXsim, ISO czy Tuv Nord. Współpracujemy z najlepszymi – wykłady, ćwiczenia, szkolenia i warsztaty prowadzą u nas przedstawiciele takich firm jak Raben, Trans.EU i wielu innych. Na organizowanych regularnie spotkaniach z praktykiem, masz możliwość osobiście poznać i porozmawiać z ciekawymi ludźmi, którzy z pasją opowiedzą o swojej pracy.

• Rekomendacje

„Do tej pory Akademia WSB realizowała kształcenie na kierunku Logistyka wyłącznie na studiach inżynierskich. Jednak od pewnego czasu dostawaliśmy liczne sygnały od studentów i absolwentów, że chcieliby kontynuować naukę na tym kierunku w ramach studiów drugiego stopnia. Po licznych konsultacjach z przedstawicielami pracodawców, z dumą prezentujemy Państwu kierunek, który został przygotowany w oparciu o najnowsze trendy w branży logistycznej, a także w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy. Specjalności, które przygotowaliśmy, doskonale wpisują się w oczekiwania pracodawców co do kompetencji przyszłych pracowników. Szeroka sieć partnerstw, które wypracowaliśmy z przedstawicielami biznesu w ramach studiów inżynierskich, pozwoliła nam opracować wysokiej jakości program studiów, którego podstawę stanowią zajęcia z doświadczonymi praktykami. Dlatego serdecznie zapraszam Państwa na studia II stopnia na kierunku Logistyka w Akademii WSB”.

dr Patrycja Mickiewicz, Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych w Akademii WSB

• Opłaty

Logistyka - studia II stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) i studia zaoczne (niestacjonarne) 350 zł 100 zł* 440 zł 440 zł 440 zł