Specjalność

DYPLOMACJA I KOMUNIKACJA MIĘDZYNARODOWA

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Specjalność skierowana jest do osób, które chcą przyswoić wiedzę i nabyć praktycznych umiejętności w zakresie dyplomacji i komunikacji międzynarodowej przygotowującej do pracy w placówkach dyplomatycznych i gospodarczych za granicą, ale również w organizacjach międzynarodowych oraz instytucjach krajowych rozwijających szerokie kontakty międzynarodowe. Podczas studiów masz możliwość nabyć wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu:

• historii dyplomacji,
  • prawa dyplomatycznego oraz konsularnego,
  • reguł protokołu dyplomatycznego,
  • organizacji pracy placówek dyplomatycznych,
  • zasad międzynarodowego ruchu osób,
  • przygotowania korespondencji dyplomatycznej,
  • zachowania się podczas oficjalnych spotkań, przyjęć i nieformalnych kontaktów dyplomatycznych,
  • organizacji wizyty zagranicznej,
  • wystąpienia publicznego zgodnego z przyjętymi normami w działalności dyplomatycznej,
  • kreowania odpowiedniego wizerunku w kontaktach dyplomatycznych,
  • interpretacji przepisów prawa dyplomatycznego i konsularnego.
  • Program specjalności

Przykładowa tematyka przedmiotów realizowanych w ramach specjalności obejmuje:

• historia dyplomacji, prawo dyplomatyczne i konsularne,
    • mediacje w środowisku międzykulturowym i międzynarodowym,
    • media i dyplomacja publiczna,
    • profesjonalny wizerunek w kontaktach dyplomatyczno – biznesowych,
    • wykorzystywanie w polityce zagranicznej dezinformacji w tym fake news i sposobów przeciwstawiania się im,
    • retoryka i technika wystąpień publicznych,
    • dyplomacja gospodarcza i analizy ekonomiczne w działalności placówek dyplomatycznych.
  • Uczymy praktycznie

Ponieważ uczymy praktycznie jako absolwent będziesz dobrze przygotowany, aby móc dalej rozwijać się rozwijać w pracy w polskich przedstawicielstwach za granicą oraz takich instytucjach jak urzędy centralne, wojewódzkie i inne, mające szerokie kontakty zagraniczne, jak również w organizacjach i instytucjach międzynarodowych, działających w Polsce i poza jej granicami. Będziesz mógł również rozwijać się zawodowo w pracy w biurach współpracy międzynarodowej, placówkach kulturalno - oświatowych, organizacjach zajmujących się sprawami migracyjnymi czy obsługą cudzoziemców.

Zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności. Program specjalności regularnie konsultujemy z przedstawicielami otoczenia biznesu, w tym z pracodawcami. Dzięki temu wiemy, że przekazywane w ramach specjalności treści są aktualne i odpowiadają potrzebom rynku pracy. Oprócz tego, Uczelnia regularnie organizuje tzw. spotkania z praktykiem, dając tym samym możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy.

• Opłaty

Stosunki międzynarodowe - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 550 zł   280 zł* 550 zł 600 zł 600 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 480 zł 550 zł 570 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Promocja "Wsparcie na starcie" w I semestrze studiów.