Specjalność

HR I ZARZĄDZANIE TALENTAMI

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Specjalność skierowana jest do osób, które chcą pogłębić wiedzę w zakresie praktyki profesjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi. Podczas studiów masz możliwość pogłębić wiedzę m.in. z zakresu:

• prawa pracy niezbędną do efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi,
  • kluczowych psychologicznych uwarunkowań skutecznego zarządzania zasobami ludzkimi,
  • zasad i metod rekrutowania i selekcji pracowników,
  • zasad rozwoju i doskonalenia kadr, w tym konstruowania programów rozwojowych,
  • zasad motywacyjnego kształtowania wynagrodzeń,
  • instrumentów i narzędzi motywacji pracowników,
  • coachingu i mentoringu jako instrumentów wykorzystywanych w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Ponadto studia pozwalają na wyposażanie w umiejętności, dzięki którym w pogłębionym stopniu potrafisz:

• przeprowadzić rekrutację i selekcję pracowników,
  • zapewnić pracownikom możliwość rozwoju zawodowego poprzez przygotowanie odpowiednich programów rozwojowych/szkoleniowych,
  • zaproponować odpowiedni do sytuacji system wynagradzania pracownika,
  • przygotować skuteczny system motywowania pracowników,
  • prowadzić sesję coachingową.

Ponadto jako absolwent będziesz w pogłębionym stopniu świadom konieczności etycznego i profesjonalnego działania oraz będziesz otwarty na poszerzanie swojej wiedzy i doskonalenie kompetencji w zakresie studiowanej specjalności.

• Program specjalności

Przykładowa tematyka przedmiotów realizowanych w ramach specjalności obejmuje:

• badanie i wykorzystanie kultury organizacyjnej w ZZL,
    • systemy motywacyjne w organizacji,
    • trendy na rynku pracy,
    • prawo pracy,
    • psychologia kierowania ludźmi,
    • narzędzia IT w ZZL,
    • szkolenia i programy rozwojowe pracowników,
  • Uczymy praktycznie

Ponieważ uczymy praktycznie jako absolwent będziesz dobrze przygotowany, aby móc dalej rozwijać się rozwijać się zawodowo:

• w działach personalnych przedsiębiorstw i instytucji.
    • jako przedsiębiorca pracujący na własny rachunek i współudziałowiec małej lub średniej firmy,
    • jako menedżer wszystkich szczebli zarządzania w różnych typach przedsiębiorstw i instytucji,
    • jako dyrektor służb personalnych, specjalista z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, organizacji i zarządzania, zatrudnienia i płac oraz planowania,
    • na stanowisku menedżera i specjalisty w firmach doradztwa personalnego, a nawet lidera związkowego i przywódcy różnych organizacji społeczno-samorządowych,
    • jako asystent menedżera (prezesa, dyrektora, członka zarządu),
    • jako projektant procesów restrukturyzacji.

Absolwenci znajdują zatrudnienie w firmach doradztwa personalnego, w departamentach zasobów ludzkich, instytucjach pośrednictwa pracy, poradnictwa i szkolenia zawodowego. Ponadto mogą wykonywać zadania mediatorów i ekspertów w negocjacjach pracowniczych. Partnerem specjalności jest agencja doradztwa personalnego - Doradztwo Personalne Menedżer, co gwarantuje wysoką jakość zajęć w oparciu o doświadczenie praktyków (doradców personalnych, menedżerów HR, konsultantów personalnych).

Badania przeprowadzone wśród absolwentów specjalności zarządzanie zasobami ludzkimi pokazują, że 97% absolwentów jest zdecydowanie zadowolona z udziału w zajęciach specjalizacyjnych. Studenci wysoko ocenili:  jakość kształcenia (85%), przydatność wiedzy (100%) i umiejętności (97%). Ponadto pozytywnie studenci ocenili program specjalności, wiedzę specjalistyczną  nauczycieli, umiejętności nauczycieli zainteresowania przedmiotem zajęć. Wśród atutów specjalności zarządzanie zasobami ludzkimi przede wszystkim studenci podkreślali praktyczny aspekt prowadzonych zajęć, związek specjalności z realnymi problemami biznesowymi i związek specjalności z zapotrzebowaniem rynku pracy na specjalistów z zakresu HR.

Zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności. Program specjalności regularnie konsultujemy z przedstawicielami otoczenia biznesu, w tym z pracodawcami. Dzięki temu wiemy, że przekazywane w ramach specjalności treści są aktualne i odpowiadają potrzebom rynku pracy. Oprócz tego, Uczelnia regularnie organizuje tzw. spotkania z praktykiem, dając tym samym możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy.

• Opłaty

Socjologia - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 550 zł   280 zł* 550 zł 600 zł 600 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 480 zł 550 zł 570 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Promocja "Wsparcie na starcie" w I semestrze studiów.