Specjalność

INŻYNIERIA I BEZPIECZEŃSTWO W TRANSPORCIE SZYNOWYM

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

• Czego się nauczysz?

• tworzenia dokumentacji eksploatacyjnej pojazdów kolejowych,
    • optymalizaci konstrukcji pojazdów i projektowanie ich modernizacji,
    • budowy, wdrożenia i prowadzenia systemów zarządzania w transporcie kolejowym (SMS, MMS),
    • audytowania systemów zarządzania,
    • poznasz również zagadnienia bezpieczeństwa, infrastruktury, budowy i eksploatacji pojazdów szynowych,
    • zdobędziesz kompetencje umożliwiające projektowanie i budowę elementów infrastruktury szynowej i pojazdów szynowych,
    • nauczysz się zarządzać systemami bezpieczeństwa w transporcie, oraz systemami logistycznymi,
    • zapoznasz się z zagadnieniami trwałości i niezawodności środków technicznych w transporcie szynowym,
    • będziesz umiał/a przeprowadzać analizy ryzyka i oceny istotności zmiany.

• Uczymy praktycznie

Wszystkie zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności.

W trakcie studiów będziesz miał możliwość uzyskania certyfikatów Pełnomocnika i Audytora wewnętrznego systemów zarządzania bezpieczeństwem, utrzymaniem i jakością. Ponadto, będziesz miał/a możliwość uczestnictwa w licznych stażach i praktykach wśród liderów branży kolejowej w Polsce (m.in. PKP Cargo, PKP PLK, DB Schenker).

Program specjalności Inżynieria i bezpieczeństwo w transporcie szynowym, przygotowuje studentów do uzyskania następujących certyfikatów:

• Auditora wewnętrznego systemu zarządzania jakością wg ISO 9001
    • Audytora/Pełnomocnika Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem w transporcie
    • Audytora/Pełnomocnika Systemu Zarządzania Utrzymaniem w transporcie

Oprócz tego, Uczelnia regularnie organizuje tzw. spotkania z praktykiem, dając tym samym możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy.

• Program specjalności

Wybrane treści realizowane w ramach specjalności:

• Infrastruktura kolejowa
    • Sterowanie ruchem kolejowym
    • Budowa i eksploatacja pojazdów szynowych
    • Eksploatacja infrastruktury kolejowej
    • Metody numeryczne w projektowaniu (ANSYS, Catia)
    • Zarządzanie ryzykiem w transporcie kolejowym
    • Systemy zarządzania w transporcie kolejowym
  • Rekomendacje

"Na specjalności Inżynieria i bezpieczeństwo w transporcie szynowym realizowanej przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej na I stopniu studiów prowadzone są zajęcia z zakresu budowy i eksploatacji maszyn i urządzeń oraz bezpieczeństwa transportu szynowego. Studia te, dzięki licznym wykładowcom – praktykom, dają możliwość zdobycia wiedzy z różnych obszarów branży. Tak zdobytą wiedzę można z powodzeniem wykorzystać w pracy zawodowej. Na bieżąco aktualizowany program studiów sprawia, iż wybór tej specjalności to trafna inwestycja w rozwój własnych kompetencji i dobry start na rynku pracy."

dr inż. Marzena Graboń-Chałupczak
    Wykładowca Akademii WSB

• Opłaty

Transport - studia I stopnia  Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna Semestr 7 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 550 zł     280 zł* 550 zł 600 zł 600 zł 600 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 480 zł 550 zł 570 zł 580 zł 600 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Promocja "Wsparcie na starcie" w I semestrze studiów.

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Logistyce”.