-
słuchacz pozna w praktyce zastosowanie największych światowych platform chmury obliczeniowej, w tym Amazon Web Services, Google Cloud Platform i Microsoft Azure*
- możliwość uzyskania certyfikatów AWS i Azure,
- szeroki pakiet szkoleń uzupełniających w formie e-learning,
- zajęcia prowadzone będą przez akredytowanych instruktorów Amazon Web Services,
- autoryzowane materiały szkoleniowe,
- zajęcia laboratoryjne na platformie Amazon Web Services,
- najbardziej poszukiwane na rynku pracy kompetencje,
- możliwość poznania największych w skali światowej platform chmury obliczeniowej,
- zajęcia praktyczne z użyciem wirtualnej architektury IT,
- możliwość pozyskania atrakcyjnych na rynku pracy umiejętności kompetencji oraz wiedzy
- możliwość uzyskania bezpłatnego dostępu do trzech rozbudowanych ścieżek Google (kilkadziesiąt modułów):
- Associate Cloud Engineer Path
- Data Analyst Path
- Cloud Digital Leader Path
- możliwość uzyskania bezpłatnego dostępu do ścieżek z sekcji na Google Cloud Platform (kilka modułów):
- Cloud Engineer or Cloud Architect
- Data or Business Intelligence Analyst
- Network Operations or Network Engineer
- Security Engineer
- Cloud Developer
- DevOps Engineer
- Hybrid and Multi-Cloud Architect
- Data Engineer
- Data Scientist and ML Engineer
szczegółowe informacje o ścieżkach → http://www.cloudskillsboost.google/paths/
- po ukończeniu dowolnej ścieżki 50% zniżki na egzamin Google.
Zajęcia oferowane na kierunku Cloud Computing skupiają się na praktycznym wykorzystaniu dla potrzeb biznesu i przemysłu usług chmury obliczeniowej oferowanych przez największe platformy usług Cloud, w tym:
-
Platforma Microsoft Azure
Microsoft Azure jest platformą chmurową, która udostępnia mechanizmy pozwalające przetwarzać dane, a także je składować.
Azure obsługuje każdy system operacyjny i szeroką gamę języków programistycznych. Oferuje dostęp do zintegrowanych usług obejmujących moc obliczeniową, magazyny, aplikacje e-learning, dane i sieci, dzięki czemu szybciej można zarządzać infrastrukturą, realizować większą liczbę zadań, a przede wszystkim uzyskać znaczne oszczędności finansowe.
Platforma Azure to maszyny wirtualne serii G wraz z magazynem w warstwie Premium o wydajności ponad 80 000 operacji we/wy na sekundę. Co to znaczy? Dzięki temu otrzymujemy zaawansowane rozwiązanie dla obciążeń obejmujących bardzo dużą ilość danych - także dla SQL Server, Magazyn danych SQL czy baz danych Oracle i innych.
Microsoft Azure to bardzo rozbudowana platforma dedykowana zarówno dla małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw. Dostarcza elementy umożliwiające szybkie i sprawne tworzenie, wdrażanie oraz oczywiście zarządzanie rozwiązaniami chmurowymi. Azure oferuje bardzo szeroki zakres usług aplikacyjnych, a także obliczeniowych. Platforma pozwala na tworzenie aplikacji, korzystając nie tylko z dowolnego języka, lecz również z dowolnego narzędzia bądź środowiska. Microsoft Azure umożliwia także integrację publicznych aplikacji chmurowych z istniejącym już środowiskiem IT.
-
Platforma Amazon Web Services
Amazon Web Services jest obecnie największą platformą oferującą usługi w modelu cloud.
Korzystają z niej najwięksi m.in. AirBnB, Netflix, Pinterest i wielu innych. AWS łączy w sobie dobrą jakość z uniwersalnością rozumianą jako szerokie portfolio narzędzi oraz ogromna liczba dostępnych interfejsów programistycznych. Filozofia działania firmy Amazon sprawia, że do dyspozycji otrzymujemy usługi jednocześnie niezwykle wydajne i przystępne cenowo.
Platforma AWS to także szereg narzędzi zaprojektowanych specjalnie z myślą o deweloperach. Szeroki zakres usług takich jak: hurtownie danych, aplikacje biznesowe (Business Intelligence) czy rozwiązania z rodziny IoT (Internet of Things) to tylko nieliczne przykłady. Wszystko to w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa, typowe dla firmy Amazon.
Amazon Web Services stanowi świetną ofertę zarówno dla pracowników działów biznesowych, jak i deweloperów. W każdym momencie istnieje możliwość uruchomienia nowej usługi, a następnie - w oparciu o przyjęcie przez reprezentatywną grupę testową - zatrzymanie jej lub wdrożenie na większą skalę. Amazon Web Services posiada także bogatą (i elastyczną!) ofertę jeśli chodzi o storage. Warto wspomnieć chociażby o Amazon S3 oraz EBS. Amazon Simple Storage Service (czyli właśnie Amazon S3) przeznaczony jest zarówno do przechowywania krótkoterminowego, jak i długoterminowego. EBS natomiast to rozwiązanie stworzone specjalnie pod obsługę transakcyjnego przetwarzania danych.
Google Cloud Platform jest zestawem usług oferowanych w modelu chmury obliczeniowej na bazie sprzętowej używanej przez firmę do świadczenia usług informatycznych związanych z najbardziej znanymi na świecie produktami biznesowymi, takimi jak Google Search, YouTube, Google Drive. Platforma oferuje w modelu SaS usługi analityczne, usługi usługi składowania danych oraz usługi uczenia maszynowego.
W skład platformy Google Cloud, czyli usług realizowanych w modelu cloud computing (w chmurze), wchodzą między innymi:
- Google App Engine - uniwersalne środowisko, umożliwiające twórcom aplikacji skupienie się na tworzeniu aplikacji w jednym z popularnych języków programowania (Java, Python, GO, PHP), pozostawiając kwestię utrzymania i bezpieczeństwa platformy sprzętowej i programowej firmie Google,
- Google Cloud Storage - rozwiązanie umożliwiające przechowywanie wielkich zbiorów danych,
- Google Cloud SQL - rozwiązanie umożliwiające korzystanie z baz SQL w modelu chmurowym,
- Google Cloud Compute - rozwiązanie umożliwiające uruchamianie własnych maszyn wirtualnych na platformie Google,
- Google Big Query - rozwiązanie umożliwiające przetwarzanie dużych zbiorów danych (BigData).
Wszystkie powyższe składowe Google Cloud Platform realizują najważniejszą zaletę modelu cloud computing: użytkownicy ponoszą koszty platformy jedynie podczas jej rzeczywistego wykorzystania i dysponują w pełni skalowalną architekturą, która pozwala bez problemu obsłużyć nagły wzrost liczby transakcji.