Spotkanie, w którym wzięło udział blisko 30 osób, odbyło się w siedzibie Zakładzie Aktywności Zawodowej JAVA w Częstochowie. „Miejsce spotkania wybraliśmy nieprzypadkowo. ZAZ w Częstochowie to przykład organizacji, która innowacje i inicjatywy społeczne wdraża z dużym sukcesem. Osoby tam pracujące mają wybitne zdolności manualne, a niektóre z ich prac to prawdziwe dzieła sztuki. ZAZ jest w stanie dostarczać najwyższej jakości wyroby włókiennicze. Brakuje im jeszcze doświadczenia w promowaniu swojej działalności. Jestem jednak przekonany, że szkolenia z zakresu sprzedaży i marketingu mogą rozwiązać ten problem. A m.in. takie szkolenia planujemy przeprowadzić w projekcie „IN SITU” - mówi dr Michał Szyszka, ekspert ds. polityki społecznej w projekcie.
Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach, obecni na spotkaniu, również podkreślili znaczenie i siłę przedsiębiorczości społecznej oraz jej wagę dla obecnych i przyszłych strumieni finansowych, które będą dostępne dla tych organizacji.
Podczas tego spotkania zespół IN SITU przedstawił opracowany program szkoleniowo-doradczy, a także potencjalny kalendarz działań. Na spotkaniu podkreślono również ogromną otwartość na potrzeby i możliwości osób, które wezmą udział w projekcie. „Pomimo pandemii SARS-CoV-2 jesteśmy w stanie elastycznie dzielić nasze działania, dzięki czemu część z nich może być realizowana w kontakcie bezpośrednim, a część przenoszona do chmury. Rozwój umiejętności cyfrowych jest również bardzo ważny dla naszych podopiecznych - mówi dr Tomasz Szulc, menadżer ds. komunikacji IN SITU - ponieważ poszerzają horyzonty i wyposażają uczestników w nowe kompetencje, które są absolutnie niezbędne we współczesnym świecie.”
Projekt „IN SITU - Intergenerational Social Innovation Support Scheme”, w którym Województwo Śląskie i Akademia WSB pełnią funkcję polskich partnerów, finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Europa Centralna na lata 2014-2020.