20.06.2023

VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Innowacje i Przedsiębiorczość. Teoria i praktyka"

W dniach 20 - 21 czerwca br. w Akademii WSB odbyłą się VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i praktyka”, zorganizowana w formule hybrydowej w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Społeczna Odpowiedzialność Nauki / Doskonała Nauka, moduł: Doskonała nauka – Wsparcie konferencji naukowych”.

Pierwszy dzień konferencji poświęcony został zagadnieniom związanym m.in. z cyfryzacją, sztuczną inteligencją i zmianami wpływającymi na rozwój nowoczesnej przedsiębiorczości.

Zgromadzonych gości oraz uczestników konferencji przywitała dr hab. Katarzyna Szczepańska – Woszczyna, prof. AWSB, Prorektor ds. Nauki i Kształcenia Akademii WSB.

Wśród prelegentów, którzy uświetnili przebieg konferencji, znaleźli się:

• prof. dr hab. Wojciech Dyduch, Kierownik Katedry Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,
  • prof. dr hab. Krzysztof Wach, Kierownik Katedry Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,
  • dr. Susan S. Fiorito, Dziekan Kolegium Przedsiębiorczości Jima Morana (JMC),
  • prof. dr hab. Łukasz Sułkowski, Prorektor ds. Badań Naukowych i Rozwoju Kadr Akademii WSB,
  • Laeeq Janjua, Msc, BNP Paribas Securities Services,
  • dr Grzegorz Kinelski, Akademia WSB,
  • dr Zofia Gródek-Szostak, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
  • dr Danuta Kajrunajtys, Senior Business/System Analyst First Byte sp. z o.o.

Pierwszego dnia odbyła się także debata ekspercka „Innowacje a przedsiębiorczość”, której moderatorem był dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem.

Uczestnicy debaty:

• dr hab. Rafał Żelazny, prof. UE, Wiceprezes, Członek Zarządu Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
  • dr Witold A. Cempel, Prezes Zarządu InterMarium Sp. z o.o.,
  • Piotr Gil, Prezes Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej,
  • Dariusz Wylon, Head of People Selleo,
  • Tomasz Osmanowski, Principal Software Developer, Regional Fujitsu Distinguished Engineer, Fujitsu Technology Solutions w Polsce.

W ramach konferencji odbył się Jubileusz 55-lecia pracy naukowej prof. dra hab. Ryszarda Borowieckiego, dr h.c.

Pierwszy dzień VIII Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i praktyka” podsumowała dr hab. Katarzyna Szczepańska – Woszczyna, prof. AWSB, Prorektor ds. Nauki i Kształcenia Akademii WSB.

Podczas drugiego dnia konferencji odbyły się spotkania z keynote speakerami:

• Peter Zámborský, Ph.D., The University of Auckland Business School,
  • prof. Daniel (DF) Meyer, University of Johannesburg,
  • Prof. Natanya Meyer, University of Johannesburg,
  • dr Susan S. Fiorito, dziekan Kolegium Przedsiębiorczości Jima Morana (JMC).

W drugiej części ostatniego dnia konferencji odbyły się 3 sesje tematyczne:

• DIGITIZATION AND ARTIFICIAL INTELLIGENCE
  • ENTERPRISE, INNOVATION AND CHANGE MANAGEMENT IN ORGANIZATION
  • COMPETENCIES OF THE FUTURE

Uczestnicy sesji:

• dr Anna Tatarczak, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej,
  • dr Ludmiła Walaszczyk, Łukasiewicz-ITEE,
  • dr Łukasz Brzeziński, Faculty of Logistics and Management, Poznan School of Logistics,
  • dr. Asif Chowdhury, ARROWAD INTERNATIONAL GROUP,
  • Maria Kubara, Faculty of Economic Sciences, University of Warsaw,
  • dr Marcin Suder, Wydział Zarządzania AGH w Krakowie,
  • dr Anna Tatarczak, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej,
  • dr Artur Ogurek, Uniwersytet Wrocławski,
  • dr Robert Krzemień, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi,
  • dr Jimoh Olakunle Saka, Lagos State University Lagos Nigeria,
  • Solomon Kunle Omogbemi, Akademia WSB,
  • dr Piotr Wajs, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Opolu.

Konferencja realizowana ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Społeczna Odpowiedzialność Nauki / Doskonała Nauka, moduł: Doskonała nauka – Wsparcie konferencji naukowych” nr projektu DNK/SN/550492/2022 kwota dofinansowania 74 000,00 zł całkowita wartość projektu 82 500,00 zł