Monografia ta ukazuje rolę Specjalnej Strefy Ekonomicznej Shenzen w transformacji ustrojowej Chin – jej niewątpliwy sukces, określany jako „cud Shenzen”, jest widoczny w wielu obszarach, a w szczególności w dynamicznym wzroście gospodarczym oraz w zmianach strukturalnych w gospodarce.
Jak można przeczytać w recenzji autorstwa prof. dr hab. Krystyny Poznańskiej „(…) w podjętych rozważaniach Autorzy nie ograniczyli się tylko do prezentacji rozwoju Specjalnej Strefy Ekonomicznej Shenzen, ale omówili jej funkcjonowanie w szerszym kontekście, na tle reform społeczno-gospodarczych przeprowadzonych w gospodarce chińskiej po 1978 roku. To pozwoliło Autorom na ukazanie wielu zmian strukturalnych, nie tylko w zakresie otwierania się na gospodarkę światową, ale też obszarze zmian, które umożliwiły przejście od producenta produktów o niskiej wartości do globalnego gracza na rynku zaawansowanych technologicznie produktów i usług”.
Wydanie monografii i digitalizacja zostały sfinansowane w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”.
Do końca 2022 roku w ramach programu RID planowana jest digitalizacja kolejnych publikacji z dyscypliny nauki o zarządzaniu i jakości oraz ekonomii i finansów w celu umożliwienie czytelnikom korzystania z cyfrowej wersji książek Wydawnictwa Akademii WSB.
Publikacja jest dostępna w otwartym dostępie.