Niezwykła publikacja Wydawnictwa Akademii WSB

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Akademii WSB ukazała się nowa publikacja – tym razem nie jest to monografia naukowa, choć jej Autorką jest prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz, Kierownik Seminarium Doktorskiego w dyscyplinie pedagogika.

„Bajki nieBajki. O tym, co stało się z naszym światem” to zbiór utworów, które wymykają się klasyfikacji gatunkowej. Autorka poruszyła tematy uniwersalne, ale podeszła do nich w sposób bardzo osobisty. Jak sama pisze:

„Książka zawiera 31 krótkich opowiastek, bajek niebajek o najważniejszych sprawach, które dotyczą każdej i każdego z nas. O wierności i zdradzie, o losie kobiety, o dzieciństwie, które wcale nie musi być zaczarowane, o dobru, o złu, a nawet o deszczu, który wcale nie musi być smutny. Pokazują one świat naszych wartości i naszych emocji z wielu różnych perspektyw. Do czytania przez Dorosłych, mniej Dorosłych i całkiem nieDorosłych. Dla wszystkich, których obchodzi to, co się stało z naszym światem”.

Oprawę graficzną przygotował Artysta Krzysztof Nowak, mąż Autorki.

Zapraszamy do lektury!

 

Publikacja jest dostępna w wersji elektronicznej – zobacz więcej

Książkę w wersji papierowej można zamówić w przedsprzedaży w Wydawnictwie Akademii WSB – kontakt

 

Lekturę książki rekomenduje dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB:

„To dla mnie niewątpliwy Zaszczyt i Honor móc polecić lekturę niebywałej książki „Bajki nieBajki. O tym, co stało się z naszym światem”. Autorka książki – Pani Prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz, Uczona, Badaczka, Pedagożka w Katedrze Pedagogiki Akademii WSB, Autorka wielu poczytnych książek, że wspomnę „Szkoła jako przestrzeń uznania” (Wydawnictwo PWN 2020, nagroda Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego w 2021 roku), obdarzona lekkością pióra (jak sama stwierdza: „pisanie jest dla mnie jak oddychanie”) – stworzyła dzieło niezwykłe.

W okresie pandemii COVID-19, w którym w pierwszej jego fazie po lockdownie stanęliśmy prawie u wróg apokaliptycznego końca rozpoczynającego się okresu 4.0, przygotowała utwór najbardziej z najbardziej aktualnych i uniwersalnych. W okresie od 29 stycznia do 24 marca 2022 roku powstało 31 bajek. Ostatnia „Wolność i Wojna…” została napisana w czwartym dniu po agresji Rosji na Ukrainę.

Wiem, że zabrzmi to trywialnie, ale powinien przeczytać je każdy. Nie będę podawał skrótów treści, zwartości, morałów w nich zawartych, z nich płynących. Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku zachęcam do lektury, naprawdę warto, odnajdziesz tam Siebie, Swój świat, Swoje życie, Przeszłość, Teraźniejszość, a nade wszystko wskazanie na Przyszłość”.