
Budynek, z którego korzysta Akademia WSB, zlokalizowany jest przy Placu Defilad 1 w Warszawie. Obiekt ten posiada status zabytku, co istotnie wpływa na zakres możliwych ingerencji w jego strukturę architektoniczną.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Osobą kontaktową w sprawach związanych z dostępnością architektoniczną jest Główna Pełnomocniczka ds. Osób o Szczególnych Potrzebach Sylwia Bartela:
1) e-mail: sbartela@wsb.edu.pl;
2) telefon: 32 295 93 83 lub 885 544 199;
3) strona internetowa: Centrum Osób o Szczególnych Potrzebach kontakt
Dojazd lub dojście do budynku w Warszawie
Dojścia piesze do Pałacu Kultury i Nauki zlokalizowane są od strony stacji metra Centrum oraz stacji metra Świętokrzyska. Ponadto dostęp do obiektu zapewniają wejścia usytuowane od ul. Marszałkowskiej i ul. Świętokrzyskiej (wejście główne), jak również od Al. Jerozolimskich oraz ul. Emilii Plater.
Dobrze rozwinięta sieć komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje oraz metro) zapewnia dogodny dojazd do Akademii WSB w Warszawie.
1) Najbliższe przystanki autobusowe:
a) Metro Świętokrzyska 01, 02, 03, 04;
b) Centrum 01, 03, 05, 06;
c) Emilii Plater 01, 02, 04;
d) Autobusy Dalekobieżne Prywatne;
e) Przystanek Centrum – Modlin, Siedlce;
2) Najbliższe przystanki tramwajowe:
a) Centrum 07, 08, 09, 10.
3) Metro:
a) Świętokrzyska;
b) Centrum;
c) Rondo ONZ.
4) Dworzec Centralny 11, 16.
Wejście do budynku
1. Dostęp do Pałacu Kultury i Nauki (PKiN) dla osób o szczególnych potrzebach zapewniono poprzez wejście od strony ulicy Emilii Plater, prowadzące na wewnętrzny dziedziniec, gdzie zlokalizowana jest winda;
2. W holu głównym znajduje się kasa parkingowa, przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim;
3. Po prawej stronie zlokalizowane jest wyjście z automatycznym systemem drzwi, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (OzN);
4. Miejsca parkingowe dla osób o szczególnych potrzebach znajdują się na parkingu podziemnym, do którego wjazd odbywa się od strony ulicy Emilii Plater.
Korytarze i przejścia
Korytarze na piętrach są szerokie umożliwiające wyminięcie się 2 osób. Wejścia do pokoi oznakowane są tabliczkami. W budynku nie ma oznaczeń brajlowskich.
Toalety i łazienki
Dwie ogólnodostępne toalety dla osób o szczególnych potrzebach znajdują się w holu windowym, przy ogólnodostępnych toaletach męskiej i damskiej. Toalety otwierane są przez dyżurującego w holu windowym pracownika.
Dodatkowa pomoc
1. Wszelkie bariery architektoniczne i przeszkody będą sukcesywnie niwelowane, a informacje na temat zmian będą na bieżąco uzupełniane i aktualizowane w Deklaracji Dostępności;
1) W przypadku problemów w przemieszczaniu się po budynku można skontaktować się telefonicznie z Centrum Osób o Szczególnych Potrzebach;
2) Stali pracownicy, studenci i inni interesariusze Uczelni, którzy regularnie korzystają z dostępu do budynku, mogą zgłosić się do Centrum Osób o Szczególnych Potrzebach w celu ustalenia konkretnych dni i godzin, gdy potrzebne będzie wsparcie;
3) Indywidualne dostosowanie toku studiów – w przypadku, gdy zajęcia dydaktyczne odbywają się w pomieszczeniach zlokalizowanych w miejscu, do którego student nie ma możliwości samodzielnego dotarcia z uwagi na ograniczenia wynikające ze stanu zdrowia, istnieje możliwość zmiany lokalizacji zajęć na salę dostosowaną do jego potrzeb, po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby do Centrum Osób o Szczególnych Potrzebach;
4) Studentom i wykładowcom, którzy mają trudności z poruszaniem się, proponujemy wsparcie polegające m.in. na:
a) przydzieleniu asystenta dydaktycznego, który ma za zadanie zapewnić wsparcie w efektywnym uczestnictwie w życiu akademickim, a więc podczas: dojazdów na Uczelnię, sporządzania notatek, wizyt w bibliotece czy dziekanacie, realizacji badań naukowych itp. (szczegółowy zakres wsparcia ze strony asystenta jest uzgadniany indywidualnie);
b) udostępnianiu sprzętu wspierającego kształcenie, np. notebooków, lup powiększających, dyktafonów.