03.11.2022

I edycja projektu „Złoty student” – podsumowanie roku akademickiego 2021/2022 i plany na dalsze działania

23 mentorów, 13 coachów, 27 stypendystów i 112 spotkań – to tylko kilka liczb podsumowujących I rok akademicki projektu „Złoty student”. Spotkanie prezentujące dotychczasowe działania zrealizowane w ramach projektu oraz plan na kolejny rok akademicki odbyło się 3 października w Akademii WSB.

- Głównym celem projektu „Złoty student” jest odkrywanie i rozwijanie talentów najlepszych studentów ​chcących podnosić swoje kompetencje i zdobywać nowe doświadczenia​. Wspieramy studentów w zakresie świadomego budowania potencjału zawodowego oraz pomagamy kreować ścieżki kariery zawodowej lub/i naukowej. Promujemy również wyróżniających się studentów w środowisku akademickim, co w rezultacie pozwala tworzyć grupy ambasadorów Akademii WSB – mówiła podczas powitania dr Sabina Ratajczak, Prorektor ds. Rozwoju Akademii WSB.

Projekt „Złoty student” – I rok akademicki w liczbach:

• 23 mentorów,
  • 13 coachów,
  • 27 stypendystów,
  • 112 spotkań,
  • 4,6 – średnia ocen,
  • 92% pracujących studentów,
  • 3 ambasadorów.

W ramach projektu „Złoty student”  została przeprowadzona diagnoza potencjału studentów, odbyły się również szkolenia poszerzające kompetencje interpersonalne czy wizyty studyjne. Uruchomiono program mentoringowy oraz coachingowy.

- Program mentoringowy dedykowany Laureatom Złotych Indeksów to świetne uzupełnienie procesu nauczania, które daje możliwość zweryfikowania wyobrażeń z rzeczywistością, stanowi kolejny krok w odkrywaniu siebie i znajdowaniu swojego miejsca zawodowego – komentuje Magdalena Godyń, Ekspert branży HR, HR Business Partner, ING, mentorka w ramach projektu.

Kamila Ciszewska – studentka Akademii WSB na kierunkach: Logistyka (semestr 7)​ i Stosunki międzynarodowe ​(profil anglojęzyczny - semestr 5), Laureatka Złotego Indeksu:

Wybór Akademii WSB to najlepsza decyzja, jaką podjęłam w kwestii edukacji. Dzięki udziałowi w debatach klimatycznych, w których AWSB brała udział, mogę z dumą powiedzieć, że jestem finalistką europejskiej debaty o tematyce klimatycznej oraz polską ambasadorką europejskiego projektu "End Climate Change, Start Climate of Change" (#CoC). Dzięki temu mogłam wyjechać do Kenii, aby na własne oczy zobaczyć jak zmiany klimatu wpływają na środowisko i mieszkańców oraz porozmawiać z delegatami UE w Kenii. Ponadto miałam możliwość wygłoszenia przemówienia podczas Zgromadzenia Ogólnego ECCAR w Kadıköy w Turcji, gdzie poruszyłam bezpośrednie połączenie zmian klimatu oraz rasizmu i dyskryminacji. Wkrótce lecę do Egiptu na szczyt klimatyczny ONZ - COP27 gdzie razem z pozostałymi ambasadorkami projektu #CoC przekażemy petycję przewodniczącej KE Ursulii von der Leyen. Poza tym spędziłam fantastyczne 5 miesięcy w Porto w ramach programu ERASMUS+.

W ramach spotkania odbyły się prezentacje:

• „Projekt strategii dla miast” – dr Krzysztof Wrana, Zastępca Dyrektora Centrum Rozwoju Regionalnego,
  • Projektów uczelnianych – Jagoda Guzik, Kamila Ciszewska,
  • Koła naukowego ProjectGO – dr inż. Anna Śmiglewicz,
  • Erasmus plus – Joanna Jabłonka, Specjalista ds. Współpracy Zagranicznej.

Spotkanie zakończył wykład dr inż. Krystiana Mączki „Bądź legalny w sieci Internet! Świadomy = bezpieczny”.