15.03.2023

III Warsztaty Naukowe – „Organizacja szkolenia wybranych elementów systemu bezpieczeństwa państwa – wnioski z badań”

15 marca br. w Akademii WSB odbyły się III Warsztaty Naukowe „Organizacja szkolenia wybranych elementów systemu bezpieczeństwa państwa – wnioski z badań”. Warsztaty, zorganizowane przez Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB, to podsumowanie działań naukowych realizowanych na podstawie porozumienia zawartego 14 grudnia 2022 roku pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Opolu a Akademią WSB.

Dokumenty potwierdzające zakończenie usługi badawczej podpisali:

• dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, prof. AWSB – Prorektor ds. Nauki i Kształcenia Akademii WSB,
  • nadinsp. dr Rafał Kochańczyk – Komendant Wojewódzki Policji w Opolu.

W trakcie warsztatów dyskutowano m.in. o poszukiwaniu coraz sprawniejszych, skuteczniejszych i efektywniejszych rozwiązań organizacji działań instytucji funkcjonujących w ramach administracji zespolonej w dwóch wymiarach: wewnętrznym i zewnętrznym. Poruszono także kwestie organizacji ćwiczeń oraz współpracy ośrodków akademickich z jednolitymi umundurowanymi formacjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne.

W badaniach oraz warsztatach udział wzięli pracownicy badawczo-dydaktyczni Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz przedstawiciele administracji zespolonej województw, opolskiego, śląskiego oraz podkarpackiego.

Warsztaty przygotowano pod kierownictwem prof. dr. hab. Bernarda Wiśniewskiego, dr. hab. Andrzeja Czupryńskiegonadinsp. dr. Rafała Kochańczyka.