Jak podkreślali organizatorzy Konferencji, Rektor WSB "zarządza niezwykle skutecznie uczelnią o profilu biznesowym, której celem jest kształcenie kadr do kierowania medycyną w tym kardiologią. Udaje się jej łączenie tego obszaru ze społeczną wrażliwością, otwarciem na drugiego człowieka, zachowaniem najważniejszych zasad i ideałów. Jest to trudne wyzwanie, któremu sprostała pani Profesor".
W gronie laureatów Złotych Serc znaleźli się również: prof. Alain Cribier, red. Agata Pustułka oraz red. Grzegorz Barański.
W swoim wystąpieniu Rektor WSB podkreślała zaangażowanie Uczelni w zakresie dyskursu o zdrowiu w wymiarze naukowym, technologicznym i społecznym.
- Uczelnia od13 lat jest organizatorem Festiwalu Nauki, w którym do tej pory uczestniczyło blisko 150 tysięcy osób. Podczas wykładów, debat, czy warsztatów mieszkańcy nie tylko aglomeracji śląskiej mieli okazję spotkać się z najwybitniejszymi naukowcami, w tym specjalistami z zakresu kardiologii, kardiochirurgii, transplantologii, neurologii, ale również przedstawicielami Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu - twórcami pierwszych europejskich robotów kardiochirurgicznych. Fundacja im. prof. Zbigniewa Religii na co dzień jest bliskim Partnerem Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej – mówiła prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.
Odpowiedzialne działania w zakresie zdrowia społecznego wpisują się w ideę ustawicznego kształcenia, realizowaną w ramach kształcenia młodszych i starszych pokoleń. W doskonale wyposażonych laboratoriach, pod okiem najlepszych praktyków Uczelnia kształci studentów na kierunku Fizjoterapia. Studenci i absolwenci kierunku już podczas studiów znajdują zatrudnianie w wiodących ośrodkach zdrowia i rehabilitacji.
- Z sukcesami zajmujemy się również kształceniem nowoczesnej, menedżerskiej kadry medycznej w ramach unikalnego w skali kraju programu MBA dla Kadry Medycznej. Profilowany program studiów MBA to gwarancja zindywidualizowanego programu kształcenia i doboru kadry najlepszych specjalistów, którzy dzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem, dostarczając rozwiązania gotowe do implementacji w zarządczej praktyce z uwzględnienie specyfiki ochrony zdrowia – zaznaczyła Rektor.
Medycyna to również stała tematyka wykładów realizowanych w ramach 7 Uniwersytetów Trzeciego Wieku i 17 Uniwersytetów Dziecięcych, które rozwijają się pod skrzydłami Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
- Na szczególne podkreślenie zasługuje zaangażowanie naszych studentów, w organizacje akcji krwiodawstawa, czy popularyzacje dawstwa szpiku kości, które od lat regularnie – z wielki sukcesami odbywają się na terenie Uczelni. Dzisiejsza uroczystość to również doskonała okazja, by podziękować wykładowcom i studentom zaangażowanym w powstanie tzw. Sali serduszkowej z której od niedawna korzystają mali pacjenci oddziału neonatologii Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej – przypomniała prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.
Organizatorzy Konferencji THT Poland 2017 podkreślali zasługi wyróżnionych Złotym Sercem 2017 dla rozwoju medycyny. - Chcemy przede wszystkim podziękować tym, którzy od lat aktywnie rozwijają iwspierają działania na rzecz kardiologii inwazyjnej w różnych aspektach: medycznym, medialnym czy społecznym. Chcemy stworzyć symbol starań o to, aby kardiologia inwazyjna dawała chorym jak najwięcej możliwości skutecznego leczenia, powrotu do sprawności iaktywności życiowej – mówii profesorowie Andrzej Ochała i Adam Witkowski.
/asz, ag 02.03.2017/