Dialog Międzypokoleniowy - warto szukać tego, co nas łączy

5.12.2022 Forum otwierające projekt Międzypokoleniowa Akademia Dialogu

Dnia 5 grudnia 2022 r. w Akademii WSB odbyło się forum "Dialog międzypokoleniowy - warto szukać tego co nas łączy", które było jednocześnie inauguracją projektu dofinansowanego z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki przez Ministerestwo Edukacji i Nauki - Międzypokoleniowa Akademia Dialogu.

Konferencję w imieniu władz Akademii WSB otworzyła Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie - dr Edyta Nowak Żółty, a następnie Agnieszka Dubiel - Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego Akademii WSB przedstawiła założenia i harmonogram rozpoczynającego się projektu. W forum uczestniczyła prawdziwie międzypokoleniową publiczność. Bardzo dziękujemy za obecność młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej, młodzieży z klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 10 im. Kornela Makuszyńskiego w Dąbrowie Górniczej oraz słuchaczom Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB z Bierunia, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Psar, Siemonii oraz Wojkowic.

Podczas konferencji o dialogu międzypokoleniowym w różnych aspektach opowiadali eksperci:

• Dagmara Gortych - trenerka społeczna /Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"
  • Anna Kulma - ekspertka i ternerka /Krakowskie Stowarzyszenie Mówców
  • dr Magdalena Rosochacka - Gmitrzak - ISNT UW/ Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "Ę"
  • Sylwia Bartela - Pełnomocnik Akademii WSB ds. Osób z Niepełnosprawnościami
  • Aleksandra Borzęcka - Młodzieżowa Rada Miasta Dąbrowa Górnicza
  • Łukasz Niewiadomy - Urząd Miasto Dąbrowa Górnicza / Zespół ds. Dialogu Międzykulturowego i Przeciwdziałania Radykalizacji
  • dr Artur Łacina - Łanowski / Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu/ AHE Łódź

Wiele ciekawych inspiracji, cennych myśli zostanie z nami po tej konferencji, m.in.

• "Warto najpierw szukać tego co nas łączy, by później pracować nad tym co na dzieli"
  • "Rozmowy nie mają wieku"
  • "Warto dać szansę sobie nawzajem"

Projekt Międzypokoleniowa Akademia Dialogu jest dofinansowany z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Dołącz do nas! www.wsb.edu.pl/utw